HIZLI GETİRME (SUPERFETCH) ONARMA VE SIFIRLAMA

Hard diskim çok ısınıyor.Hizmetlerden hızlı getirme bozuldu.% 99- 100 de hard diskim çalışıyor.Hangi hizmetin çalıştığını bilmiyorum.Ne yapabilirim?

yusufbozar yusufbozar (348)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorunun hızlı getirmeden kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için önce hizmetleri açıyoruz.

    Görev yöneticisinden hizmetleri açıyoruz ya da W +R tuşlarından çalıştırı açıp services.msc yazıp ENTER diyoruz.

    Hızlı getirmeye sağ tıklayıp durduruyoruz ya da çift tıklayıp hizmete Durdur diyoruz.

    Disk kullanımı normale ulaştığında anlıyoruz ki sorun hızlı getirmede.

                                                                     GELELİM SIFIRLAMA (ONARMA) İŞLEMİNE

    W +R tuşlarından çalıştırı açıyoruz. %SystemRoot%\Prefetch yazıp ENTER diyoruz.Ya da C:\Windows\Prefetch konumuna gidiyoruz. Klasör içindeki tüm dosyaları siliyoruz. Silemediğiniz dosya varsa hızlı getirmeyi durduramamışsınızdır.

    Hizmetlerden hızlı getirmeyi tekrar başlattığımızda normal bir şekilde çalışmaya başlayacaktır.

    UYARI: Bundan sonra çalıştırdığınız her program her işlem kısa bir süre disk kullanımınızı yüksek değerlere çıkaracaktır. Çünkü sildiğiniz dosyalar yeniden oluşturulacak. Bu da bu işin doğası.

    yusufbozar yusufbozar (348)