Hızlı internet paketine rağmen oyunlarda yüksek ping almak

Merhaba, hız testlerinde 24 ping ms, 35mbit download, 3mbit upload almama rağmen Call of Duty tarzı oyunlarda 90 ping alıyorum bu normal midir? Bilgisayarım da gayet iyi i5 7500, 8gb ram, samsung evo ssd kullanıyorum. Bunun bir çözümü var mıdır? Google DNS ve Türk Telekom DNS'inde hemen hemen aynı değerleri alıyorum fark etmiyor.

dionz dionz (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle aldığınız ping süresinin sistem özelliklerinizle bir ilgisi bulunmuyor.Ayrıca aldığınız internet hızı ile de ping süresinin bir ilgisi bulunmuyor.Sadece upload ve download değerinin 1 mbit üstüne değilse o zaman ping süresine oyun tarafında etki edebilme ihtimali artacaktır.

    Sizin yapacağınız durum internet servis sağlayıcınızı aramak ve sorununuzu söylemek.Muhtemelen sorununuz internet hızı, DNS veya upload hızı ile ilgili olmadan farklı bir sorun nedeniyle oluşuyor.Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki malesef Türkiye de ping tarafında şikayet eden birçok kullanıcı mevcut.ISS ler altyapı yatırımları yapmadan da ping süreleri malesef düşmeyecektir.

    Umarım aradığıınızda bir çözüm yolu bulabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)