Hızlı sarj problemi

Öncelikle merhaba

Samsung note 5 modeli telefon kullanıyorum.sarj ederken problem yasıyorum.sarj aleti kutudan cıkan alet yaklasık 7 aydır falan bunu kullanıyorum son 2 aya kadar hicbir problem yoktu. Fakat suan telefonu takınca hızlı sarj olmuyor 3-4 kere tak cıkar yapıyordum düzeliyordu kabloda problem oldugunu düsünüyodum fakat gecen hafta bisey farkettim telefon kapalıyken takınca direk hızlı sarj oluyo veya telefon acıkken takınca hızlı sarj olmasa bile yeniden baslatınca telefon hızlı sarj oluyor. Bunu nasıl cözümleyebilirim yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkürler.

batudoksen batudoksen (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Problemi tam anlayabilmek için birde başka bir hızlı şarj adaptörüyle veya ondan alacağın kabloyu kullanarak dene. Denemede kullanacağın adaptör ve kablosunu eşten-dosttan temin edebilirsin. Veya hızlı şarj adaptörü satan bir yerde deneme yapabilisrin.

    Problem, telefonda olabileceği gibi, hızlı şarj adaptörü veya kablosundada olabilir.

    Hızlı şarj adaptörü veya kablosunu değiştirmek problem olmaz; satın alınabilir.

    Problem telefondaysa buda çok problem olmaz; fabrika ayarlarına dönersin, olur biter. :)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Şarjı çıkarıp 3-4 kere takmada düzeliyor demişsiniz. Bence bunları yapmanız yanlış. Telefonu şarj olurken bırakıp sağlıklı bir şekilde şarj olmasını sağlamanızı tavsiye ederim.

      araz01 araz01 (291)