Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme nedir?

Görev Yöneticisinde Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme diye bir şey var bu ne işe yarıyor? Hizmet ana bilgisayarı hızlı getirme çok ram yediğini farkettim bunu kapatmanın bi zararı olur mu?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme nedir?

    Görev Yöneticisinde gördüğünüz bu hizmet ana bilgisayarı hızlı getirme, Superfetch yani Hızlı Getirme hizmetinin çalıştığını gösteriyor. Windows Hızlı Getirme hizmeti aktif bir şekilde çalışıyorsa Görev Yöneticisinde Hizmet Ana Bilgisayarı Hızlı Getirme ibaresini görmeniz çok doğaldır. Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme bir virüs veya tehlikeli, zararlı bir şey değil merak etmeyin.

    Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme neden çok RAM yiyor?

    Hızlı Getirme hizmeti bilgisayar kullanım alışkanlıklarınızı takip ederek bunu sistem belleği RAM'e kaydeder. Bu nedenle RAM'i yoğun ölçüde kullanması gayet normaldir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için Hızlı Getirme hizmeti nedir? Hızlı Getirme ne işe yarar? linkine tıklayabilirsiniz.

    Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme virüs mü?

    Hayır değil. Virüs veya tehlike arz eden herhangi bir şey değil. Endişe etmenize gerek yok.

    Hizmet Ana Bilgisayarı: Hızlı Getirme kapatılır mı? Kapatmanın bir zararı olur mu?

    Evet hızlı getirme hizmetini kapatmak mümkün. Ama eğer bilgisayarınızda rahatsız edici derecede bir yavaşlama, kasılma yoksa kapatmayın. Hızlı Getirme son derece faydalıdır.

    Hızlı Getirme açma ve kapatma nasıl yapılır? linkine tıklayarak Hızlı Getirmeyi nasıl kapatacağınızı öğrenebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)