Hizmet Ana Bilgisayarı: Yerel Sistem CPU kullanım sorunu

İşletim sistemi windows 8.1 Görev yöneticisini açtığımda alta resmini paylaştığım gibi cpu sorunu var

http://prntscr.com/n1w0py  Bu lanet olası şey kapanıyor mu? Ya da azaltabiliyor muyuz?

kaanerben1 kaanerben1 (7)
5 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    @farurhenho nun da dediği gibi yavaşlama ve kasma sorunu yaşıyorsan.

    Alattaki yöntem ile Bilgisayarındaki çok fazla cpu kullanımı azalacaktır

    • Bu link deki .bat'ı bilgisayarına indirip yönetici olarak çalıştırırsan sorunun düzelecektir

    Sorun düzelmez ise CMD'yi yönetici olarak aç ve SFC/SCANNOW yaz ve enter tuşuna bas

    darkcrak darkcrak (5168)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim sorunum çözüldü. kaanerben1 5 yıl önce

    Sorun şu şekilde çözüldü:

    Görev yöneticisinde tiworker.exe aşırı CPU kullanıyordu. Hizmetler bölümünde Windows Update hizmeti bulundu, Bu hizmet önce durduruldu. Daha sonra Görev yöneticisinden Tiworker.exe sonlandırıldı. Daha sonra Hizmetlerden Windows Update çalışır hale getirildi. Bilgisayar yeniden başlatıldığında sorun artık çözülmüş oldu.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Bu lanet olası şey zararlı bir yazılım, virüs falan değil. Windows'ta senin farkında olmadığın ama bilgisayarın adam gibi çalışabilmesi için gerekli olan bir sürü arka plan hizmeti vardır. Görev Yöneticisi'nde gördüğün şeyler işte bunlar. Bilgisayarında gözle görülür bir anormallik, yavaşlama, kasılma falan olmadığı sürece bu tür şeyleri kapatmaya çalışmamalısın.

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

        -2

        Bilmiyorsun bari düzgün soru sor.

        ilkaybaki ilkaybaki (236)
        5 yıl önce cevaplandı

        • İlkaybaki çok gereksiz yere yorum yazıyorsun bilmiyorsan yorum yazma bırak biz cevaplayalım darkcrak 5 yıl önce
        • @darkcrak @farurhenho cevap verdi ben onun üstüne aynı cevabı neden vereyim* adam lanet olsun diyor bilmiyor ki lanet olsun diyor, bende düzgün bir şekilde yazdım. Burası sadece soru-cevap sitesi değil, senden iyi bilgim olduğu kesin, sende benim cevap verdiğim her soruya bana yorum yapma. ilkaybaki 5 yıl önce
        • @ilkaybaki ve @darkcrak ikinizde çok yakında ceza yiyeceksiniz. İlkay senin tavrın hiç hoş değil. Bilmemek hiçbir zaman kusur değildir. "Bilmiyorsun bari düzgün soru sor" gibi bir tavrı kabul etmediğim için sana bizzat eksi oy verdim. Bir defa daha uyarayım uzmanim.net'i internet aleminde gördüğünüz egoistlerle dolu forum siteleriyle karıştırmayın. omercik 5 yıl önce