HKS Mobil uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

HKS Mobil uygulaması nedir?

HKS Mobil ne işe yarar, ne amaçla kullanılabilir?

HKS Mobil uygulaması nasıl ve nerelerde kullanılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HKS Mobil uygulaması ne işe yarar?

    HKS Mobil, Ticaret Bakanlığının bi servisi olan Hal Kayıt Sistemi'nin mobil uygulamasıdır. HKS Mobil uygulamasını kullanarak marketlerden aldığımız sebze ve meyvelerin, o markete gelene kadar başından neler geçtiğini öğrenebileceğiz. Örneğin bir sebze nerede üretildi, ne zaman üretildi, markete gelene kadar kaç defa el değiştirdi ve en önemlisi fiyatında ne gibi değişiklikler olduğu gibi pek çok bilgileri akıllı telefonumuzdan sorgulayabileceğiz.

    HKS Mobil uygulaması nereden indirilir?

    HKS Mobil uygulamasını iPhone için Apple Store, Android için Google Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz.

    HKS Mobil Android telefona indirmek için buraya tıklayın.

    HKS Mobil iPhone'a indirmek için buraya tıklayın.

    HKS Mobil nasıl kullanılır?

    Uygulama barkod vasıtasıyla çalışıyor. Bilirsiniz her markette meyve ve sebze reyonundaki etiketin yanında bi barkod bulunur. İşte HKS Mobil uygulaması içindeki "Barkod Sorgulama" özelliğini kullanarak o kodu uygulamaya okutuyorsunuz ve uygulama size o ürüne ait bilgiler veriyor.

    hks mobil

    HKS Mobil uygulamasından meyve ve sebzelerle alakalı hangi bilgileri öğrenebilirim?

    HKS Mobil uygulamasında;

    • Ürünlerin künyeleri
    • Sebze ve meyvenin üreticisi, üretildiği bölge ve miktarı
    • Sebze ve meyvenin üretim zamanı ve hangi yöntem ile üretildiği
    • Ürünün geçmişi, hangi fiyattan ve kaç kez el değiştirdiği

    bilgilerine ulaşabilirsiniz.

    Uygulamayla alakalı şunu söylemek istiyorum. Şu an için pek stabil olduğunu söyleyemeyeceğim. Bazen hiç çalışmıyor, bazen kararsız çalışıyor. Zaten kullanıcılar bunu yorumlarda da belirtmiş. Daha fazla geliştirilmeye ihtiyacı var. Umarım en kısa zamanda sorunları düzeltirler.

    omercik omercik (9418)