hMailServer 550 Invalid HELO string hatası

Hmail mail sunucunun gönderdiği emailler başka sunucular tarafından kabul edilmiyor. Gönderilen mailler aşağıdaki mesajla geri geliyor

Your message did not reach some or all of the intended recipients.

   Sent: Wed, 29 Jul 2015 11:29:39 +0300
   Subject: Deneme

The following recipient(s) could not be reached:

opr@xxx.com
   Error Type: SMTP
   Remote server (x.x.x.x) issued an error.
   hMailServer sent: RCPT TO:<opr@xxx.com>
   Remote server replied: 550 Invalid HELO string (server)

hMailServer

hMailServer  550 Invalid HELO string hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    hMailServer  550 Invalid HELO string hatasının çözümü:

    hMailServer mail sunucunuzun gönderdiği emailler özellikle Microsoft Exchange gibi sunucular tarafından kabul edilmiyorsa, hmailserver yapılandırmanızda sorun var demektir.

    Problemin çözümü için hMailServer içinde şu işlemleri gerçekleştirin:

    1. hMailServer içinde Settings > Protocols > SMTP yolunu izleyin.
    2. Delivery of email sekmesinde Local host name bölümüne alan adınızı, örneğin uzmanim.net, yazın.
    3. Save butonuna tıklayın, kaydedin ve çıkın.

    Bu işlemden sonra artık Remote server replied: 550 Invalid HELO string hatası ile dönen mesajlarınız sunucular tarafından kabul edilecektir.

    alattin alattin (16984)