Hoparlör ses ayarlarında "ad kullanılamıyor" ne demek?

Speakers ses ayalarını yapmak için karıştırıcıyı açtım ve orda simgesi gözükmeyen ismi de gözükmeyen birşey vardı 'Ad kullanılamıyor' yazıyor bu ne olabilir virüs olabilir mi daha önce hiç görmemiştim virüslü birşey de indirmedim?

mumim mumim (19)
4 yıl önce sordu

  • ekran görüntüsü var mı elinde var ise ekler misin yorumuna :/ darkcrak 4 yıl önce
  • @darkcrak dediği gibi ekran görüntüsü atabilirsen daha iyi olur. @mumim ybaskin34 4 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Ses ayarlarındaki "ad kullanılamıyor" virüs değil. Muhtemelen daha önce arkaplanda ses oynatan bir uygulama veya bağlanmış bir cihaz bunu eklemiş. Ama adı ekranda görünmemiş. Bu bilgisayara bağladığın cihazın veya o esnada çalılan uygulamanın sürücüsündeki bir hatadan dolayı olmuş. Ciddi bir şey değil. Panik yapmanı veya işlem yaomanı gerektiren bir durum yok.  Bazı site ve videolarda ses virüsü filan diye bir şey uydurmuşlar ama öyle bir şey yok.

Ad kullanılamıyor genelde şöyle oluyor: Chrome tarayıcısıne bir eklenti vs yüklediysen ve bu eklenti de ses özelliklerini kullanıyorsa mikserde Ad kullanılamıyor gibi bir hata görüyorsun.  Chrome tarayıcında yüklü olan ekletileri sil. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlat. Muhtemelen sorun çözülecektir.

hakan hakan (15424)