Hoparlörden çıkan sesi yetersiz buluyorum. Problem ne olabilir?

Windows 10 Pro kullanıyorum. Ses kartım da güncel.
Windows görev çubuğundaki ses sonda ek olarak gürültü dengeleme açık.
Ekolayzer'de ise her şeyi en sona getirdim.
Varsayılan biçim olarak ise 24 bit 192000 (Stüdyo kalitesi)
Yüzde 20 civarında ses artışı oldu. Ama tatmin edici değil. Eski bilgisayarım da ses çok daha iyiydi.
Başka neler yapabilirim? Anakart: Asus H110M-K. Ses stereo bu arada.

hasan18 hasan18 (-99)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ..... adlı kişi benimle dalga geçiyor. Yorumlarımı ve sorularımı siliyorlar. Ben hep adaletin yanında oldum. Site onun dahi olsa, hakkı yok. Ben de herkes gibi sorularıma cevap arıyorum. Şikayet dahi edilmiyor. ADALET'e davet ediyorum.

    hasan18 hasan18 (-99)
    6 yıl önce cevaplandı

      Ses seviyesi sadece sürücüler ve ses yazılımları ile alkalı değildir. Birde PC'de kullanılan ses sitemi ve/veya hoparlörlerin kalitesi ile yapılış özellikleri ve ses gücü vardırki esas olanda budur zaten.

      Edit:

      Srs Audio Sandbox - Ses Kartı Programı (tıkla)

      Eskilerde bu program vardı, hem ses seviyesi hemde ses kalitesini belirgin şekilde artırırdı. Şimdilerdede işe yarıyormu bilemiyorum, deneyebilirsin.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Eski bilgisayarımda da aynı hoparlör vardı ama. hasan18 6 yıl önce
      • Öyleyse problem ses kartı sürücüsü ve/veya ses yazılımlarıyla alakalı. Onları tekrar kontrol edersin. Güncellersin, kaldırır ve yeniden -farklı- sürücüler ve yazılımlar denersin, falan.. @hasan18 temmuz 6 yıl önce
      • Mesajıma ilave yaptım. Yeniden bakarsın @hasan18 temmuz 6 yıl önce