"hosting.hascoding.com" Sitesi güvenilir midir ?

Merhabalar arkadaşlar https://hosting.hascoding.com/ Sitesi güvenilir midir ? Buradan web sitemi deneme amaçlı ücretsiz bir hosting almayı düşünüyorum fakat sizce burası bana bir sıkıntı çıkarır mı ?

@temmuz @alattin @farurhenho

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Girişimci bir arkadaşın kurduğu web sitesi gibi görünüyor. Kurumsal bir site değil.  Ücretsiz hosting veriyormuş. Deneme için kullanabilirsin. Sıkıntı çıkarır mı? Çıkarabilir elbette. Ama ücretsiz olsun her şey mükemmel olsun gibi bir dünya yok.

    Düzenleme:

    Verdiğin sitenin arkaplanını inceledim. Aslında arkaplanda https://byet.host sitesi üzerinde işlem yapıyor. https://byet.host sitesi ücretsiz hosting veren bir şirket. Bahsettiğin site yerine doğrudan https://byet.host/free-hosting/news adresinden hosting alman daha doğru olur.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cevabın için tesekkur ederim @alattin abi birde bu hostinge Web sitemi yüklesem site yazılımımı çalabilme imkanı veya sal bilgilerine ulaşma imkanı var mı varsa yazılımımı nasıl güvence altına alabilirim?Burdan hosting i sadece sitemi test amaçlı açacağım zaten yumuklusucurta 6 yıl önce
    • Sal bilgisi yazan yer sql olmalıydı telefon sizde düzeltmiş 😂 yumuklusucurta 6 yıl önce
    • @yumuklusucurta SQL parolanı şifreli bir şekilde tutabilirsin. alattin 6 yıl önce
    • Adamsın @alattin abi çok tesekkur ederim yumuklusucurta 6 yıl önce

    Bu site hakkında özel olarak bilgim yok fakat ücretsiz hosting sitelerinin pek randumanlı olduğunu zannetmiyorum. @alattin hocamın dediği gibi "ücretsiz olsun, her şey mükemmel olsun" diye bir şey yoktur. Siteni orada ömür boyu tutmak yerine denemeler yapmak için kullanmanı tavsiye etmekteyim.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho Cevabın için çok teşekkür ederim.Ben zaten ömür boyu tutmayı planlamıyorum fakat ben diyelim ki bu hostinge web sitemi yükledim bu hostingin sahibi vs. site yazılımımı kopyalama imkanı ya da sql bilgilerine ulaşma imkanı var mı ? Varsa bunları nasıl önleyebilirim ? yumuklusucurta 6 yıl önce
    • Hosting sahibi tabii ki dosyalarına ulaşabilir. Bu nedenle güvenilir yerlerden alışveriş yapmalısın. Bilgilerine kimse ulaşamasın istiyorsan fiziksel sunucu kiralamalısın. @yumuklusucurta omercik 6 yıl önce
    • Cevabın için çok tesekkur ederim @farurhenho adamsın yumuklusucurta 6 yıl önce