Hosts dosyası yok sorunu

Merhabalar ts3 sunucu engel hatası almaktayım çözümü ise host dosyasını sıfırlamakla buluyolar fakat bende aynı şekil C:\Windows\System32\drivers\etc bu dosyaya giderek host dosyasını sıfırlayacaktım fakat bende host dosyası yok gizli dosyaları da göster dedim gene yok bu nasıl duzeltebilirim.

abdullah5341 abdullah5341 (16)
4 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Arkadaşlar sorunun şu şekilde çözdüm etc klösörüne full yetki verdim ve içindeki dosyaları masaustune kopyaladım, etc klosorunu sildim baştan oluşturdum. Masaustune attıgım dosyaları tekrar etc klosorune attım extradan hosts dosyasını googleden indirdim ve hatayı duzelttım. (Yardımlarınız için teşşekkür ederim).

    abdullah5341 abdullah5341 (16)
    4 ay önce cevaplandı

      C:\Windows\System32\drivers\etc

      klasöründe, gizli dosyaları ve sistem dosyalarını göster seçeneğini aktif etmenize rağmen hosts dosyası görünmüyorsa o zaman bu dosyayı kendiniz oluşturun.

      Cmd ekranını yönetici olarak çalıştırın ve C:\Windows\System32\drivers\etc klasörüne gidin. aşağıdaki komutu yazın enter tuşuna basın.

      copy con hosts

      sonra klavyeden CTRL ve Z tuşlarına basın. Bu şekilde hosts dosyası olışacaktır.

      murat murat (12492)
      4 ay önce cevaplandı

      • @murat hocam dediğinizi yaptım fakat değişen bir şey olmadı size şöyle ss göndermek isterim - https://hizliresim.com/d57zrp6 - bide hosts sıfırlama programı var mı veya cmd ile hosts dosyasını sıfırlayabilirmiyim ? abdullah5341 4 ay önce
      • Sen system32 altına hosts oluşturmuşsun. O ekranda Cd Drivers yaz enter tuşuna bas. Sonra tekrardan cd etc yaz enter tuşuna bas. Ekranda komut yazdığı yerde C:\Windows\System32\drivers\etc yazmalı. Hosts dosyasını silmek hosts dosyasını sıfırlar. Sen de zaten yok görünüyor. Hosts dosyası metin dosyasıdır. Notepad ile açıp içinde yazan her şeyi silmek onu sıfırlamak sayılır. Ya da o hosts dosyasını silmek. murat 4 ay önce
      • @abdullah5341 . murat 4 ay önce
      • Hocam yardımınız için sağolun ben etc dosyasına tüm izinleri verip etcdeki görünen dosyaları kopyalıp masaustune attım sonra etc klosorunu komple sildim baştan oluşturdum o dosyaları geri oraya attım ve googleden normal hosts dosyası indirdim onuda oraya atarak sorunumu çözdüm :) abdullah5341 4 ay önce