HP 15-g003nt sürücülerini HP sitesinden güncellesem sorun olur mu?

Bu Konuda Bir Sorunum var http://uzmanim.net/soru/amd-islemci-sorunu/72297#a72302

acaba burdaki hepsini güncellersem bios dahil pc düzelirmi ?

http://hizliresim.com/kEmkmr

Ayrıca BİOS Güncellemeside var HP notbookumun sitesinde bios sorun felan çıkartır mı?

serkan50 serkan50 (-1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarda yaşadığınız sorunlar düzelebilir.  BIOS haricinda diğer sürücüleri yüklemek PC'ye hatalı da olsa kalıcı bir hasar vermez. Yazılımsal sorunlar ortaya çıkabilir. Bunlarda işletim sistemi geri yüklenerek sorun çözülür.

    Fakat BIOS her zaman risk içerir. Eğer BIOS güncelleyecekseniz elektrik kesintisi vs gibi durumların önüne geçmeniz lazım.

    BIOS güncellemesinde çok nadir sorun olur. Fakar sorun olduğunda sizin düzeltmeniz imkansıza yakın olur. Bu sebepten BIOS güncellemerinde her zaman dikkatli olunması taraftarıyım. Burada kimse sorun olmaz ya da sorun olabilir diyemez. Bunu HP bile size söyleyemez. O sebepten bir karar alacaksınız ve uygulayacaksınız.

    BIOS güncellemesi yapacaksanız;

    • Laptop şarjı %100 olsun.
    • Güncelleme sırasında hiç bir program açık olmasın.
    • Antivirüs vs programlar mutlaka kapalı olsun.

    Önceki sorundan hatırladığım kadarı ile Windows 7 kullanıyorsun. Windows 10'a geçmeni öneririm.  Ayrıca sürücüleri güncellemek için bir sürücü güncelleme yazılımı kullanabilirsin. Örnek : Driver Booster nedir? Driver Booster ne işe yarar?

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

      Şuan pc yi windows 8.1 yaptım ama ordaki grafik kartı sürücüsü de işime yaramadı amd radeon r5 m230 ekran kartı bide amd hd 8500m gibi bişey var elimde ama dogru surucuyu bitürlü bulamadım yardım edin ekran kartım 4 gb ama 256 mb görünüyor dxdiag da

      serkan50 serkan50 (-1)