HP Compaq DX7500 RAM uyumu

Arkadaşlar elimde HP Compaq DX7500 MicroTower kasa var ve RAM'i 2 GB ben bunu 6 GB yapacağım, 4 RAM slotu var ve 2 GB DDR2 667 MHz Kingston Marka RAM var üstünde yanına yine aynı marka fakat 4 GB 800 MHz RAM takacağım uyar mı? Resmi sitede sadece DDR2 olduğu yazıyor maximum kaç GB RAM desteklediği yazmıyor.

winxp winxp (17)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Maksimum kaç GB RAM destekliyor? Eğer bunu karşılıyorsa takabilirsiniz.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Resmi sitede değil ama bazı alışveriş sitelerinde ürün özelliklerinde maxsimum 16gb Ram desteklediği ve 800mhz hız frekansı olduğu yazıyor ama şuan üstünde 667mhz Ram var 800mhz Ram ile sıkıntı çıkarmaz mı? @hydra winxp 3 yıl önce
    • İkisi de 667 MHz frekansında çalışır, 667 800'de çalışamayacağı için 800 667 olarak çalışır. @winxp Sadece anakartın desteklediği ve birbiri ile uyumlu olması yeterli. hydra 3 yıl önce