HP G62 B01ET laptop maksimum kaç GB RAM destekliyor?

HP G62 B01ET model eski bir laptopum var. İş görmesi için SSD almıştım şimdi de RAM'lerini yenilemek istiyorum. İnternetten araştırdım fakat anakartın ne kadar RAM desteklediğini bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

treajen treajen (43)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    4 GB olduğu belirtilmiş.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

    • Mhz değerlerini nasıl öğrenirim? Editörlük yaptığım için After Effects ve Photoshop kullanıyorum bir süreliğine idare etmesi lazım o yüzden yükseltme yapmak istiyorum. SSD taktım başka bir şey aklıma gelmedi RAM takmaktan başka. treajen 2 yıl önce
    • Eski RAM'i satıp yeni RAM alacaksınız sanırım. Eğer öyle yapmayacaksanız aynı RAM'i alıp deneyin, bazen farklı model hatta farklı RAM'ler bile sorun çıkarabiliyor. DDR3 destekliyor DDR3'ün desteklediği maksimum frekans 1600 MHz. Şu an 1+2=3GB kullanıyorsan 1'i çıkartıp 2'deki aynı özellikleri olan RAM'i almalısın. Mesela sendeki RAM 1066 MHz gididp 1600 MHz RAM aldın, aldığın RAM en düşük olanın frekansında çalışır yani 1600 MHz'in faydası olmaz. @treajen hydra 2 yıl önce
    • Bu duruma 2 tane 2gb 1600 MHz DDR3 RAM almayı planlıyorum. treajen 2 yıl önce