HP G62 Ram sorunu, 1333 MHZ ram mavi ekran hatası veriyor, nasıl çözebilirim?

Merhaba arkadaşlar benim notebookumda 3(2+1) gb ram var.Aida 64 ile baktım ramlere ddr3-1333(667mhz) diyordu ve etkin saat = 1066 mhz diyordu.Bende 1333mhz 4 gb ram aldım fakat taktığımda mavi ekran verdi.sonrada 4+2 taktım siyah ekranda kaldı bu seferde.Sorun nedir ram önerisinde bulunabilir misiniz nolur yardım edin.     HP G62 B24ST NOTEBOOK

HP G62 Ram sorunu, 1333 MHZ ram mavi ekran hatası veriyor, nasıl çözebilirim?

ogus ogus (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Yaşadığınız sorunun sebebi notebook'unuzun taktığınız Ram'i desteklememesi yüzünden oluşuyor.Bilgisayarınızın özelliklerine baktığımızda;

    4 GB'a kadar DDR3 belleği destekler ( slot başına 2GB )

    Bu nedenle tek bir slota 4GB ram miktarı takamazsınız anlamına geliyor.Ayrıca siz 4+2 şeklinde Ram denemesi yapmışsınız, notebookunuz maximum 4GB ram desteklediğinden 6GB ram taktığınızda çalışmayacaktır.

    Notebook'unuzda 3GB Ram mevcut sizin yapabileceğiniz maximum bunu 4GB Ram'e çıkartmak olacaktır.Dolayısıyla notebook'unuzda yapılabilecek tek şey +1 GB ram eklemek olacaktır.

    Ram önerisi isterseniz size şunu söyleyebilirim.Yapabileceğiniz tek bir seçenek mevcut.Sizin 2+1 şeklinde Ram iniz mevcut.Siz 1GB rami sökerek yanına 2GB ram ekleyebilir ve 2+2 şeklinde toplamda 4GB ram çalıştırabilirsiniz.

    Bir diğer sorunuz olan 1066 MHZ çalışma problemine gelirsek, şuanda taktığınız Ram in hızı ne olursa olsun bilgisayarınızda var olan en düşük frekanslı Ram in hızında çalışacaktır.Yani siz 1333 MHZ ram alsanız dahi önceki Ram hızınız 1066 olduğundan siz yeni taktığınız Ram ide 1066 MHZ hızında çalıştırmak durumunda kalırsınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)