HP laptop 'bilgisayarı kapat' tuşuna basınca kapanmıyor açık kalıyor

Arkadaşlar kısa bir süre önce hp laptop'ın anakartı değişti.Bilgisayarı kapat bölümüne basıyorum ekran kapanıyor ama bilgisayar çalışmaya devam ediyor.Ayrıca kendini uykuya alınca fareyi hareket ettiriyorum,klavyeye basıyorum ama yine çalışmıyor.Açma kapama tuşuna basılı tutup kapatmak zorunda kalıyorum.Ne yapmam gerekiyor?

asafnamli asafnamli (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    bunu bende daha önce yaşamıştım fazla açık kalan ve fanı ısınan laptoplarda bu hatayı almak mümkün.

    ne kadar açık kalmıştı pc? ve modeli nedir tam olarak?

    ted1905 ted1905 (16)
    7 yıl önce cevaplandı

      arka pilanda bilgisayarın kapanmasını engeleyen bir uygulama yok ise bu şekilde ayarları yapın Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Sistem Ayarları güç düğmesinin yapacaklarını değiştirin tıklatın

      ayarları bu şekilde yapın kaydedin tamamı tıklatın bilgisayarı kapatmak istediğinizde başlatı tıklatın  kapatı tıklatın

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Ayarlar sizinki gibi bir farklılık yok asafnamli 7 yıl önce

      Kapatmadan önce çok kullanmamıştım bir saat falan.Kapatma tuşuna bastıktan sonra baya bekledim kapanmadı tuşa basılı tutunca kapandı.Modeli tam olarak bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

      asafnamli asafnamli (1)
      7 yıl önce cevaplandı

        Sistem geri yüklemesi yap:

        Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

        Eksik veya bozuk sistem dosyarı ihtimalinide düşünerek varsa düzeltilmesini sağlamak için CMD Komut isteminden (Yönetici olarak açılacak) sfc /scannow komutunu çalıştır.

        Virüs ve zararlılar taraması yap:

        Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

        Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

        Güç Seçenekleri ayarlarını "Varsayılan" hale getir.

        Laptopu yeniden kapatmayı dene (Fiziksel güç düğmesinden değil, kapatma düğmesini tıklayarak)

        Not: Bu arada Wifi yapılandırması Güç Yönetimi sekmesi altında "Güç kazancı sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın" seçili değilse baş tarafındaki kutuya işaret koyarak seçili hale getirilmelidir.

        temmuz temmuz (12505)