HP Laptop şarj olmuyor

Arkadaşlar dün gece bilgisayarı şarjdan çıkardım oynuyordum fakat farketmedim bilgisayarın şarjı bitti bir anda kapandı bende yattım. Bu sabah bilgisayarı şarja taktığım zaman beyaz ışık yanıp sönüp duruyor ve şarj simgesi bomboş takılı şarj olmuyor yazıyor.Bilgisayarı şarjdan çektiğim anda kapanıyor. Aygıt yöneticisinden bataryayla ilgili şeyleri kaldırdım yeniden yüklendi fakat hala sorun devam ediyor.

imotek imotek (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    "Olnuyor" nedir? Oluyormu, olmuyormu?

    Eğer "oluyor" ise beklemelisin, belki uzunca bir süre (normalindende uzun bir süre) beklemelisin. Büyük ihtimalle şarj İlerlemesi başlayacak ve devamında şarj gerçekleşecektir.

    Ama "oluyor" değilde "olmuyor" ise bu defa bataryayı yerinden çıkararak birkaç dakika bekletip tekrar yarine tak ve şarjı yeniden dene. Eğer yine başarılı olunamazsa, şarj başlamazsa yeni bir batarya satın al. Bunun başka çözümü olmaz.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • resim var orada yanlış yazmışım "olmuyor" olacak herneyse uzun bir süre şarjda kalsın bakalım olmadı dediğinizi yaparım teşekkürler cevabınız için. imotek 6 yıl önce
    • Kolay gelsin. Bu arada açtığın konularda ve yazdığın mesajlarda büyük harf kullanmamalısın. Bunun için gereken hassasiyetide gösterirsin @imotek temmuz 6 yıl önce

    Muhtemelen bataryan ömrünü tamamladı. Bunu yazılımla, sürücü ile çözemezsin. Bilgisayarın kaç senelik?

    Bilgisayar şarjda iken ilerleme olmuyorsa, şarj gerçekleşmeyecek demektir. Eski bir bilgisayar ise bu durumda çok zorlamamak lazım. Batarya konusu malum hassas bir konu.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Hayır şaşırdığım konu dün çalışan batarya ertesi gün bozuldu. Orjinal batarya nerden alabilirim biliyor musunuz? imotek 6 yıl önce
    • Bataryayı sonuna kadar deşarj etmek bataryanın dolum hüçrelerinin bozulmasına yol açıyor. Batarya tamamen boşalana kadar kullanmamalıydın, %10 civarlarına düştüğünde mutlaka şarja bağlamalıydın. Belki tamamen boşalana kadar bir defa kullanmak ile batarya bozulmaz ama bu zaman zaman oluyorsa ve zaten uzun zamandırda kulllanılan bir batarya ise kaçınılmaz bir sonuç olur. Yoksa senin dediğin gibi birden bire olmaz ve olmamıştır. Orjinal batarya için PC'nin yetkili servislerine başvurabilirsin. Herhalde orjinallik bakımından en güvenilir temin edebileceğin yerler oraları olur. Fakat piyasayada bulunabileceklerden daha fiyatlı olacaktır ve eğer orjinallik ve güvenirlilik aranıyorsa bu göze alınacaktır. Hamama giren terler diyelim ve bitirelim, geçmiş olsun :) @imotek temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz bahsetmiş, batarya tamamen boşaldıysa soruna bu sebep olmuş olabilir @imotek . hakan 6 yıl önce