HP M7W85EA Windows 7 Driver Sorunu

HP bilgisayarıma windows 7 yükledim yüklenirken hatayla karşılaşmadı ama PC açılınca driverları görmedi başka bilgisayardan indirdim driverları yüklerken hepsi hata verdi. Ama Windows 10'a geçerken hata  vermiyor driverlar çalışıyor. Lütfen yardım edin windows 7 kullanmak istiyorum. Bu arada orijinal işletim sistemi Windows 8.1

ataberkthepro ataberkthepro (99)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Şimdi neden cevapladım bilmiyorum ama windows 7 yüklemeden önce 10 yada 8 de iken driverlerı ordan indirin sonra 7 kurduktan sonra driverleri kurun

    ataberkthepro ataberkthepro (99)
    7 yıl önce cevaplandı

      Eğer yanlış sürücüler yüklüyorsan  ondan olabilir.

      Microfoft'un tasdik ettiği (Sen bunu en düzgün ve performanslı çalışacağını garanti ettiği şeklinde anla) donanım sürücülerinin bulunduğu adres:

      Microsoft Update kataloğu sayfasıdır - İnternet Explorer ile açılmalıdır (tıkla)

      Bu Microsoft resmi sayfasından işletim sistemine göre ve mimari yapıya uygun (x86 veya X64) son çıkan sürücüleri download eder ve yeni işletim sistemine yüklersin.

      Kolay gelsin.

      Not: Microsoft Update Kataloğu sayfasındaki sürücüler Microsoft tarafından önce işletim sistemlerine  göre testler yapılarak tasdikleri yapılır. Böyle oluncada donanım üreticilerinin kendi resmi sitelerinde henüz Microsoft tarafından tasdikleri yapılmamış sürücülerden dahi daha stabil ve çalışabilme güvenirliliğinde olurlar.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        işletim sistemini kurarken bütün sürücüleri silin ayarlarınızı sıfırdan kurmanızı tavsiye ederim

        microsoft resmi sitesinden indirin iso dosyası olarak daha sonra isterseniz dvd isterseniz usb ye yazdırırsınız https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=5753 burdan indirebilirsiniz

        candan candan (4301)
        8 yıl önce cevaplandı

        • hazır elinnizdeki ile kurun dediğim gibi herşeyi sıfırdan kurun candan 8 yıl önce

        İçerisinde Güncel 14nm 5.nesil Intel Broadwell işlemci barındıran HP15-AC014NT M7W85EA model cihaza Windows 7 kurmak bu tarz hataların sebebi olabiliyor. Cihaz için Windows 7 sürücü desteğinin eksik olması yüzünden çeşitli hatalar almanız normal. Windows 7 kullanmak için çok geçerli bir sebebiniz yok ise güncel, performanslı ve sorunsuz olan Windows 10 sürümünü kullanmanızı tavsiye ediyorum. Windows 10 ile birlikte cihazınızın tam performansını alabilirsiniz.

        Windows 10 ISO dosyası üzerinden UEFI destekli olarak nasıl kurulur?

        brsozl brsozl (1961)
        8 yıl önce cevaplandı

        • bilgisayarda dual boot var hem 10 hem 8.1 hem 7 yüklü windows 7 arasıra kullanmam lazım olmazsa 10 ve 8.1 kullanmaya devam edeceğim ataberkthepro 8 yıl önce