Hp marka bilgisayarimin ekran isigi cok az.cok ugrastim.gelecek gibi oluyor ama gelmiyor

Hp marka bilgisayarımın ekran ışığı dün azaldı.nedenini bilmiyorum.en son çocuk oyun oynuyordu.windovs 7 yüklü..imleci görebilmek için elfeneri tutuyorum ekrana.iki gündür interneti altüst ettim bikac yöntem denedim birazcık geldi ışık ..ama oda titreşim şeklinde..bu sayfadaki önerilerle düzeldi biraz.ama tamamen düzelmesi gerek.önümde önemli bir sınav var ve çok işimi görüyor.yardımcı olursanız çok sevinirim.

sibellll sibellll (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir sürücü sorununa karşı sistem geri yükleme yapmayı deneyin: Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

    Bilgisayar dizüstü mü, masaüstü mü? Modeli nedir?

    Bilgiayar ilk açıldığı andan itibaren mi karanlık? Yoksa önce aydınlık sonra karanlık mı oluyor?

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Dizüstü bilgisayar..acarkende ışık cok az devamindada öyle.titresimli ışık oluyor ekranın sağ alt köşesinden sibellll 7 yıl önce
    • Sistem geri yüklemeyi yaptım,birşey değişmedi..24 saat geri gitti sadece o yüzden bişey değişmedi...su an bulunduğum yerde hava şartlarından dolayı teknik servise goturemem..sizler beni yonlendirirseniz yapabileceğimi düşünüyorum.. sibellll 7 yıl önce
    • @sibellll Modelini sordum es geçmişsiniz? murat 7 yıl önce

    Eğer bir donanımsal problem yok ise (ekran bozulmadıysa/zayıflamadıysa, ekran kartında bir arıza falan olmadıysa vb) @murat ifadesindeki gibi problem Sistem Geri Yükleme ile düzeltilebilecektir. Bu yapılamazsa veya çözüm sağlamazsa ekran kartı sürücüsü kaldırılarak yeniden yüklemesi yapılabilir.

    Eğer üstte belirtilenler sonuç vermezse o halde -tecrübesiz bir kullanıcı olduğunuda varsayarak- bir teknik servise başvurmanı tavsiye ederim.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Peki teşekkür..sistem geri yükleme işe yarar inşallah. sibellll 7 yıl önce