HP Pavilion dv6-6b06et Windows 8.1 bilinmeyen aygıt sorunu

HP Pavilion dv6-6b06et Entertainment laptopumda Windows 7 homepremium kurulu idi Windows 8.1 yaptık ama bazı sürücüleri algılamadı ve cyber youcam yazılımı olmasına karşın web cami tanımıyor  ve diğer aygıtlar altında bilinmeyen aygıt diye bi şey var yardımcı olursanız sevinirim şimdiden ilginize teşekkürler

judas3535 judas3535 (1)
9 yıl önce sordu

  • "diğer aygıtlar altında bilinmeyen aygıt diye bi şey" neden bahsettiğin anlaşılamadı. yusufbozar 9 yıl önce

Toplam 4 Cevap

  • hp nin kendi sitesinden cihazımı algılatıyorum cihazı tanıdıktan sonra uygun sürücüleri sıralıyor hepsini kurdum ama bilinmeyen aygıt sorunu ve cameranın çalışmaması devam ediyor judas3535 9 yıl önce

hp nin kendi sitesinde cihazımı algılatıyorum cihazı seri numarası ile birlikte algıladıktan sonra win8.1 sürücüleri indirip kuruyorum ama sorun yine çözülmüyor.Acaba win7 homepremiumu tekrar yüklesem daha sonra 7 üzerinden 8 e yükseltsem olurmu ama format atarken hp manageri sildim yani kurtarma bölümünü sildim çünkü uyumsuzluklar başlamıştı şimdiden teşekkürler saygılarımla yardımcı olabilirseniz sevinirim

judas3535 judas3535 (1)
9 yıl önce cevaplandı

    İşletim sistemi veya 32-64 bitler ile ilgili bir uyumsuzluk olabilir. Hatalı/uyumsuz driver'ı kaldırarak güncel bir DRP-SU ile taratıp probleme çözüm sağlayabilirsin. DRP-SU -belki doğrudan kendi driwer'ı olmamakla birlikte- gerekli ve uyumlu bir driver tavsiyesinde bulunabilir, böyle olursada çözüm olur.

    Hatta belki DRP-SU taraması öncesi bozuk driver ile birlikte  Cyber You Cam software'inide kaldırmak daha iyi olabilir. Yani ilgili hususta tamamen DRP-SU'ya tabi kalınabilir ( Problem çözüldükten sonra Cyber You Cam yeniden kurulabilir).

    DriverPack Solution nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    DriverPack Solution (DRP-SU) - Resmi FTP (Lite, DVD, full bütün versiyonlar-tıkla)

    Not: Versiyon 14 lite çıkmamış, 13 istenirse küçük boyutlu bir dosyadır. Full tercih edilirse 8,6 Gb, online installation veya torrent iso seçilebilir. DVD versiyon ise 4,7 Gb, torrent iso'dur.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Tarayıcını bilemiyorum tabii ki Chrome da tarayıcımın kameramı tanımadığı oldu. Üstelik bilgisayarım orjinaldi.Tarayıcın ayarlarında gerekli düzenlemeyi yapabilirsin.Chrome için chrome://settings/ Chrome Ayarlar--Gizlilik--İçeik ayarları--Medya

      Bazen de CyberLink YouCam Driverları tanımıyor. Üstelik bilgisayarım orjinal ve CyberLink YouCam bilgisayar markamın tavsiyesi.Ayarlarda Audio Device ta ses aracını seçebilirsin.Kamerayı tanıması için uygun ses sürücüsünü tanıması gerekebiliyor.Biraz ayarlarla oyna.

      yusufbozar yusufbozar (348)