HP Pavilion EG0009NT alınır mı?

HP Pavilion EG0009NT notebook almayı düşünüyorum. Kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirse çok sevinirim. Bilgisayarı günlük kullanım haricinde arada GTA5 ve NFS serisi oyunları oynamak için kullanacağım. Bir de Autocad ve Solidworks programını başlangıç seviyesinde (öğrenme aşamasında) kullanacağım. YouTube'da oyun performanslarına baktım biraz yeterli gibi duruyor ama bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim. MX350 ekran kartlı başka bir model inceledim. 2 GB harici 64 bit ekran kartı toplam kullanılabilir grafik belleği de 6GB a kadar çıkıyor. Bu da MX350 sanırım bu da o şekildedir.

emre06 emre06 (5)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bütçe ne kadar? İnternetten baktığım zaman 7000 TL olduğunu gördüm. Onun yerine aşağıdaki laptopu alın sadece GTA 5 değil tüm oyunlarda rahat oynarsınız. Günlük kullanım için de ideal.

    Hunter 5T-144

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      @hydra Merhaba 6900 TL benim almayı düşündüğüm model renk olarak beyaz olduğu için biraz daha pahalı. Mavi olan 6600 sanırım. Bütçe olarak GTX ekran kartlı olan modellere de baktım da bu notebook un tasarımı ve metal kasa olması hoşuma gitti. Bir de daha önce HP notebook kullanmıştım ondan dolayı 480 TL iade kampanyası var ona katılıp 6400 e falan getirmeyi düşünüyorum. Sürekli oyun oynayan biri değilim. Günde 2-3 saat kafa dağıtmak amaçlı GTA5 ve NFS serisi oyunlarda problem çıkartmadan oynatırsa benim için yeterli gelir diye düşünüyorum. Ekran kartı için ofis için falan diye yorumlar var. Bu oyunları ve bahsettiğim programları başlangıç seviyesinde öğrenme amaçlı kaldırır mı? Neticede profesyonel çizim yapamıyoruz.

      emre06 emre06 (5)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Solidworks'ün sistem gereksinimi kabarık gibi. autocad'ınki düşük, autocad açar gibi ancak solidworksten emin değilim. hydra 2 yıl önce
      • Bu tür programlarda üst limit yok diyebiliriz ama programda render, animasyon vs için üst düzey ekran kartları gerekir. Ben öğrenme amaçlı kullanmayı düşünüyorum. Bir de illaki 2021 sürümü değil 2018,2020 falan da kullanabilirim. Oyun konusunda yeterli gelir mi peki. emre06 2 yıl önce
      • 1035G1 islemci ve MX350 konfigurasyon GTA5 performansı https://youtu.be/L01EttEX15A emre06 2 yıl önce
      • https://youtu.be/DHqNy7QjNLE emre06 2 yıl önce
      • Testlerde MX350 GTA 5'i oynatıyor görünüyor. hydra 2 yıl önce
      • Evet öyle görünüyor ama bilmiyorum. Bu bilgiler ışığında sizin kararınız ne olurdu. 6400 TL ye iyi bir ürün mü? emre06 2 yıl önce
      • bilemedim şimdi laptoplarla aram pek yok. Özellikleri fena durmuyor, fiyatına göre iyi. hydra 2 yıl önce
      • @hydra Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.. emre06 2 yıl önce