HP Pavilion G6 bilgisayar Windows 10 yükseltme sonrası ekran kartı sorunu

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi HP Pavilion G6 sahibiyim. Bilgisayarımda iki ekran kartı var. Birisi AMD Radeon HD 7400M ekran kartı, diğeri ise Intel HD Graphics. Windows 8.1 Pro kullanırken radeon ekran kartımı kullanıyordum ancan yükseltme sonrası dxdiag'da intel olarak gözüküyor. Oyun oynayamıyorum. Ekran kartı sürümüm güncel. Ne yapmam gerek lütfen yardım edin. Şimdiden teşekkürler.

Windows 8.1' geri döndüm sorun çözüldü.

horozalim horozalim (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba

    Notebookunuzun modeline göre üreticinin sitesine bakın.Orada güncel driver olup olmadığına bakın.Windows 10 sürücüsünü indirip tekrar deneyin.

    Düzenleme:17 Ağustos 2015

    Windows 10 32 Bit Sürücüsü için tıklayın

    Windows 10 64 Bit Sürücüsü için tıklayın

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • daha önceden bunu yaptığımda bilgisayarım çökmüştü bu yüzden güvenemiyorum horozalim 8 yıl önce
    • AMD kendi sitesinde windows 10 uyumlu sürücüler mevcut ben üstteki mesajı düzenledim ve linkleri ekledim.Oradan indirir yüklerseniz bir sorun yaşamamanız gerekiyor ismailsarp 8 yıl önce
    • AMD Radeon HD 7400 M ekran kartına uygun mu o verdiğiniz link? orada göremedim de emin olamadım pek anlamam da horozalim 8 yıl önce
    • konuyu güncelledim bir de böyle bakın horozalim 8 yıl önce
    • Evet sizinkiyle uyumlu sürücüler.Seçerken Radeon HD 7XXX series seçerseniz benim verdiğim linklerle ilgili aynı sürücüye yönlendirdiğini göreceksiniz. ismailsarp 8 yıl önce
    • abi yükledim ama hala aynı kurulumdan sonra başka yapmam gereken bir şey var mıydı horozalim 8 yıl önce
    • peki kurduktan sonra masaüstünde boş bir yere sağ tuş tıkladığınızda AMD Catalyst Contrel Center e girebiliyor musunuz? Oraya girdiğinizde bu ekran kartları arasında geçiş yapabilir ve uygulamaları hangi ekran kartıyla çalıştırabileceğinizi seçenebilirsiniz.Belki sizinkinde amd ekran kartınız aktif değildir.Şuan da elimde notebook olmadığından menüleri tam veremiyorum ancak kurcalarsanız biraz bulursunuz diye düşünüyorum. ismailsarp 8 yıl önce
    • http://i.hizliresim.com/QlaNDV.png şu şekilde herhangi bir seçim veya geçiş menüsü yok sanırım horozalim 8 yıl önce
    • Haklısınız buradan bazı menüler eksik gibi.Ancak bunun nedeni gelişmiş görünümde olmadığınız içinde olabilir.Sağ üstteki Preferences butonuna tıklayın açılan menüden Gelişmiş görünüm(advanced view) seçeneğini seçin.Şimdi daha detaylı menüler çıkmış olabilir. Eğer işe yaramaz ise eski sürücüyü kaldırıp tekrar kurulup yapmanız gerekebilir. ismailsarp 8 yıl önce
    • İki türlü de aynı. Sürücüyü kaldırdım daha önce. sanırım tek çözüm windows 8.1e geri dönmek horozalim 8 yıl önce
    • Yapılması gereken birçok şey denedik aslında.Amd nin windows 10 için çıkardığı kendi sürücüsünü kullandık.Aslında Windows 10'un sürücüyü otomatik olarak kurması gerekiyordu.Mesela ben hiçbir sürücü kurmadım tamamını otomatik olarak kurulu geldi.Belki sizin için de ileride bir güncelleme olacaktır.Umarım sorununuza yakın zamanda çözüm bulunur. ismailsarp 8 yıl önce
    • windows 8.1e döndüm ve şu an sorunum çözüldü horozalim 8 yıl önce

    AMD' nin sitesinden en güncel driveri indirebilirsin.

    http://support.amd.com/en-us/download

    enes7534 enes7534 (13)