Hp Pavilion G6 ekran sorunu , ekrana görüntü gelmiyor, ne yapabilirim?

Hp  Pavilion G6 marka laptop çalışıyor fakat ekran gelmiyor. ekranın gelmesi için aşağı indirip kaldırıyorum ve tekrar açıyorum. bir kaç sefer denedikten sonra ekran ancak geliyor.Sorun neden kaynaklanıyor olabilir.

eyyp eyyp (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba

    Sorunuza bakıldığında Notebook ekranınızın LCD paneline giden kablolarda veya LCD panelinde bir sorun söz konusu.Sorunuzda notebook çalışıyor dediniz bu çalışmaktan kasıt Windows açılıyor ses duyuyorsunuz anlamında diye düşünüyorum.Durum böyle olduğundan ekran kartınızla ilgili bir sorun yaşamıyorsunuz demektir.

    Büyük ihtimalle Notebookunuzun LCD paneline giden kablolarda bir temassızlık durumu söz konusu olabilir.Böyle bir sorunu bende daha önceden yaşamıştım ve sorunumu LCD panel kablolarıyla oynayarak çözüyordum.

    Bu durumda yapabileceğiniz şey eğer garantiniz var ise notebookunuzu garantiye gönderin.Garanti kapsamında sorununuz çözülecektir.Garantiniz bitmiş ise de notebookuzu bir servise göndermelisiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)