HP support assistant sistem analiz edilemiyor hatasının çözümü nedir?

Laptop'da HP support assistant ile sürücü güncellemesi yapmak istediğimde sistem analiz edilemiyor hatası alıyorum. Tamamlandı penceresinde HP sunucularına bağlanıyor yeşil çek işareti,  Mesajlar ve güncelleştirmeler tanımları indiriliyor, Yapılandırma bilgileri toplanıyor, Sisteminiz analiz ediliyor gri çarpı işareti, Eylem listesi hazırlanıyor yeliş çek işareti şeklinde sonuçlanıyor.

Her şey normal görünüyor ama sistem analiz edilemiyor. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    HP sitesine ve yabancı forumlara baktım. HP support assistant sistem analiz edilemiyor hatası alan pek çok kullanıcı var. Benim şahsi görüşüm HP support assistant  yazılımı ve Windows 10 arasında bir uyumsuzluk var. Malum Windows 10 sürekli güncellemeler çıkartıyor bu da HP support assistant yazılımının düzgün çalışmamasına sebep oluyor gibi yazılar okudum HP forumunda.

    Çözüm olarak son sürüm HP support assistant indirmek denenebilir. Mevcut sürümü bilgisayardan kaldırmak ve buradan:  https://www8.hp.com/tr/tr/campaigns/hpsupportassistant/hpsupport.html yeni sürümü yükleyip denemek çözüm olabilir. Bunun dışında net bir çözüm görünmüyor. Görünen o ki HP support assistant baya sıkıntılı bir yazılım.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Yalnız bu sorunun bu programın Windows 10 ile uyumsuzluğu ile hiçbir alakası yok. Olay Görüntüleyicisi ile sistem analizi hatasını verdikten hemen sonra hata günlüğünü okudum ve bu sorunun programın kaynak kodundaki bir yazım hatası olduğu ortaya çıktı. Şimdi o programı onarmak için uğraşıyorum. kullanici55561 4 yıl önce
    • @kullanici55561 Sorun da o zaman Windows 10 kendini güncelledi fakat HP support assistant bu yeniliğe ayak uyduramadı. Bu sebepten Olay görüntüleyicide hatalar görüyorsun. Uyumsuzluk dediğim şey de bu. murat 4 yıl önce
    • Windows 10'un bu programla uyumsuzluğu ile beklenmeyen bir belirteç hatasının hiçbir alakası yok. Önemli olan Olay görüntüleyicisinde hata görmem değil, hatanın içeriği. Bu programı dotPeek ile kodlarını alıp Visual Studio ile hatasını ayıkladım, binlerce hata ile karşılaştım. En komiğime giden şey ise o programı geliştirenin "else" komutunu gereksiz yere kullanması. Sanırsam HP, HP Support Assistant programındaki hatayı bulun, size ödül vereceğim diyor. kullanici55561 4 yıl önce
    • @kullanici55561 bu yazılımdaki bir bug'dan da kaynaklanabilir. HP support assistant ne kullanırım ne bilirim. Sonuç olarak sorun kullanıcı bilgisayarında değil HP support assistant yazılımının kendinde. Malum son kullanıcı da HP support assistant yazılımını decompile edip düzenleyemez murat 4 yıl önce
    • HP sanki bize programdaki hatayı bulursanız size ödül vereceğim diyor. Kaç senedir düzeltemediler. Sanırsam HP Support Assistant programı tersine mühendisler için yapılmış, son kullanıcı için değil. Bir de bu programda binlerce hata (tam 3213 hata) varken nasıl cesaret edip yayınlamışlar ki. Programı geliştiren vatandaş nasıl olmuş da kodların satırlarından birinde "else" komutunu gereksiz yere kullanmış, onu anlayamadım. kullanici55561 4 yıl önce
    • Bu sorun ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. HP bu sorunu kısmen çözdü. kullanici55561 3 yıl önce
    • @kullanici55561 bilgilendirme için teşekkürler murat 3 yıl önce

    Bu programın sistem analizi hatasının nedenini bulmak için olay yöneticisine baktım, resimlerdeki gibi beklenmeyen belirteç hataları veriyor.

    Daha sonra bu beklenmeyen belirteç hatalarının nerede gerçekleştiğini görmek için dotPeek isimli bir program ile kaynak kodlarına ayırıp Visual Studio ile hata ayıkladım, binlerce hata ile karşılaştım. Hatalardan en komiğime giden şey ise geliştiricinin programa resimdeki gibi gereksiz yere "else" komutunu kullanmış olması (C# konusunda amatör olsam da). 😂😁

    Düzenleme: Bu sorun ile ilgili yeni bir gelişme var. HP destek ekibi ile aylarca (belki de yıllarca) saç baş yolmamıza rağmen bu sorun kısmen çözülmüştür (mesajlar bölümünde günde bir kere mesajları kontrol ederken resimdeki gibi sistem analizi başarılı oluyor ve bazı zamanlar durduk yere yeni mesajlar geliyor).

    kullanici55561 kullanici55561 (1)