HP support assistant sistem analiz edilemiyor hatasının çözümü nedir?

0

Laptop'da HP support assistant ile sürücü güncellemesi yapmak istediğimde sistem analiz edilemiyor hatası alıyorum. Tamamlandı penceresinde HP sunucularına bağlanıyor yeşil çek işareti,  Mesajlar ve güncelleştirmeler tanımları indiriliyor, Yapılandırma bilgileri toplanıyor, Sisteminiz analiz ediliyor gri çarpı işareti, Eylem listesi hazırlanıyor yeliş çek işareti şeklinde sonuçlanıyor.

Her şey normal görünüyor ama sistem analiz edilemiyor. Sorun ne olabilir?

Anonim Anonim (136)
1 hafta önce sordu

Toplam 1 Cevap


0

HP sitesine ve yabancı forumlara baktım. HP support assistant sistem analiz edilemiyor hatası alan pek çok kullanıcı var. Benim şahsi görüşüm HP support assistant  yazılımı ve Windows 10 arasında bir uyumsuzluk var. Malum Windows 10 sürekli güncellemeler çıkartıyor bu da HP support assistant yazılımının düzgün çalışmamasına sebep oluyor gibi yazılar okudum HP forumunda.

Çözüm olarak son sürüm HP support assistant indirmek denenebilir. Mevcut sürümü bilgisayardan kaldırmak ve buradan:  https://www8.hp.com/tr/tr/campaigns/hpsupportassistant/hpsupport.html yeni sürümü yükleyip denemek çözüm olabilir. Bunun dışında net bir çözüm görünmüyor. Görünen o ki HP support assistant baya sıkıntılı bir yazılım.

murat murat (10246)
1 hafta önce cevaplandı

  • Yalnız bu sorunun bu programın Windows 10 ile uyumsuzluğu ile hiçbir alakası yok. Olay Görüntüleyicisi ile sistem analizi hatasını verdikten hemen sonra hata günlüğünü okudum ve bu sorunun programın kaynak kodundaki bir yazım hatası olduğu ortaya çıktı. Şimdi o programı onarmak için uğraşıyorum. kullanici55561 6 gün önce
  • @kullanici55561 Sorun da o zaman Windows 10 kendini güncelledi fakat HP support assistant bu yeniliğe ayak uyduramadı. Bu sebepten Olay görüntüleyicide hatalar görüyorsun. Uyumsuzluk dediğim şey de bu. murat 4 gün önce

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol