HpUI.exe nedir? HpUI.exe nasıl kaldırılır?

HpUI.exe nedir?

Görev yöneticisinde hpui.exe isimli bir işlem var ve belleği çok kullanıyor. Ne olduğunu, nasıl yüklendiğini bilmiyorum. hpui.exe zararlı mıdır? hpui.exe işlemini sonlandırıyorum fakat birkaç dakika içinde kendiliğinden tekrar açılıyor. hpui.exe kaldırmalı mıyım?

hpui.exe nedirhpui.exe nasıl kaldırılır?

ali ali (117)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    HpUI.exe nedir?

    HpUI.exe işlemi, Search Protect isimli yazılımın çalıştırdığı bir işlemdir. Conduit tarafından oluşturulan Search Protect potansiyel istenmeyen yazılımlar gurubundadır. Search Protect yazılımı Internet Explorer, Chrome, Firefox gibi tarayıcıların ana sayfalarını koruma ve değiştirilmesini engelleme amacını güder.

    Görünüşte faydalı bir yazılım gibi görünse de istenmeyen yazılımlardan biridir. Bu sebepten hpui.exe işlemini kesinlikle kaldırmalısınız.

    HpUI.exe işlemini kaldırmak için öncelikle Search Protect isimli istenmeyen yazılımı bilgisayarınızdan temizlemelisiniz. Search Protect istenmeyen yazılımını kaldırdığınızda HpUI.exe işlemi de temizlenecektir.

    Aşağıdaki linkte Search Protect nedir ve Search Protect kaldırma hakkında ayrıntılı bilgi verilmiştir.

    Search Protect nedir? Search Protect nasıl kaldırılır?

    EceKoc EceKoc (834)