hs_err_pid8164.log dosyası nedir?

Masaüstünde hs_err_pid8164.log adında bir dosya buldum. hs_err_pid8164.log dosyası nedir?

hs_err_pid8164.log virüs mü?

turkumtc turkumtc (7)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Belirttiğin dosyanın bir log dosyası olduğu -uzantısından- anlaşılıyor.

    Log dosyaları düz bir metin dosyası olup genellikle bir program çalışırken   gerçekleşen olayların kaydını ihtiva eder. Her bir satıra bir olay kaydedilir.

    PC'deki programlar ve/veya işletim sisteminin oluşturduğu hata raporlarıdır. "Not Defteri" ile açılırlar. Silinmesinde hiçbir sakınca olmaz.

    Not: Senin bahsettiğin dosya isminde yer alan "err" şeklinde geçen karakterlerin ingilizce "hata" anlamına gelen "error" kelimesini ifade ettiği anlaşılıyor. Bunun bir hata raporu (bilgilendirmesi) olduğu bundanda belli olmaktadır.

    temmuz temmuz (12505)