"HSS DNS Leak Rule, bağlantınızı engelliyor" sorunu.

Windows 7 işletim sistemli bilgisayarımda internet bağlantısı var gözüküyor ama Google'a girdiğimde "google.com ana makinesinin sunucusu DNS adresi bulamadı" yazıyor. Sorunları gider'e tıkladığımda da "Windows güvenlik Duvarı kuralı HSS DNS Leak Rule, bağlantınızı engelliyor." yazıyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

creon96 creon96 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    sistem geri yükleme ile bu hata olmadan evvelki bir tarihe sisteminizi alın yinede olmadıysa güvenlik duvarı internet bağlantınızı engelyor olabilir ayarları sıfırlayın modem ışıkları sabit yanıyorsa modemden olabilir  modem elektirik bağlantısını çıkarın yeniden takın

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      Dns sunucunuzu değiştirmeyi deneyin sorununuz çözülebilir. Bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlattım

      Not : Resimleri net göremiyorsan üzerine bir kere tıklaman yeterli olacaktır resim yüksek boyutta açılacaktır

      İşlem nasıl yapılır ;

      - İlk olarak başlat menüsünden Denetim Masasına giriş yapıyoruz

      - Daha sonra gelen pencereden Ağ ve İnternet sekmesine giriyoruz

      - Ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi butonuna tıklıyoruz

      - Gelen pencereden kendi ağımızı buluyoruz ve üzerine bir kere tıklıyoruz

      - Önümüze çıkan küçük pencereden Özellikler butonuna tıklıyoruz

      - Özellikler sekmesininde Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)  yazısına çift tıklıyoruz

      - Ve gelen pencereye dns adresimizi yazıyoruz ve tamam diyip çıkıyoruz

      Kullanabiliceğiniz Dns Adresleri (Benim Önerim Level3 Dns Adresi Araştırmalar Sonucu En Hızlı Dns Olduğu Tespit Edilmiştir) ;

      Level3 DNS Adresleri ve Ayarları

      Google DNS Adresleri ve Ayarları
      8.8.8.8
      8.8.4.4

      Open DNS Adresleri ve Ayarları

      Verizon DNS Adresleri ve Ayarları
      4.2.2.1
      4.2.2.2

      SmartViper DNS Adresleri ve Ayarları

      Norton DNS Adresleri ve Ayarları

      Uydunet DNS Adresleri ve Ayarları

      Safe DNS Adresleri ve Ayarları

      Dns Advantage DNS Adresleri ve Ayarları

      OpenNic Project DNS Adresleri ve Ayarları (Türkiye'ye en yakın DNS Sunucuları)

      OpenNic Project DNS Adresleri ve Ayarları (Dünya)

      ScrubIt DNS Adresleri ve Ayarları

      DynDNS DNS Adresleri ve Ayarları

      GTEI DNS Adresleri ve Ayarları
      4.2.2.1
      4.2.2.2
      4.2.2.3
      4.2.2.4
      4.2.2.5
      4.2.2.6

      DNS.WATCH DNS Adresleri ve Ayarları

      Comodo Secure DNS Adresleri ve Ayarları

      GreenTeamDNS DNS Adresleri ve Ayarları

      SmartViper DNS Adresleri ve Ayarları

      FreeDNS DNS Adresleri ve Ayarları

      Norton ConnectSafe DNS Adresleri ve Ayarları

      Securly DNS Adresleri ve Ayarları

      Bu işlemi uyguladıktan sonra sorun halen devam ediyorsa yorum olarak yazın

      Yazdıklarıma haricinde @candan adlı arkadaşımızın yöntemide sorununu çözebilir

      Umarım faydalı olmuştur...

      tahatugyan tahatugyan (1206)
      7 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar eğer iki çözümde olmazsa bir çözümde ben buldum.

        • Başlat menüsüne güvenlik duvarı yazıyoruz ve giriyoruz.
        • Genel Bakış kısmında bulunan Windows Güvenlik Duvarı Özelliklerine giriyoruz.
        • Üstten Özel Profili seçiyoruz.
        • Güvenlik Duvarı Durumunu ''Kapalı'' duruma getiriyoruz ve sorun çözülüyo.

        pattes pattes (1)