Html Background-color(arka plan rengi) nasıl değiştirilir?

Html Arka plan rengini değiştirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

ozanka24 ozanka24 (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    <html>
    <body bgcolor="#E6E6FA">

    .

    </body>
    </html>

    Bu şekilde değiştirilir. İster renk kodları kullanılır istersenizde; red,yellow gibi direkt ingilizce renk adlarınıda yazarak değiştirebilirsiniz

    ozanka24 ozanka24 (1)
    10 yıl önce cevaplandı

    • uzmanim.net'e hoş geldiniz. Kod eklerken, Cevap Yaz editör ekranından en sondaki ikon "Insert Code Snippet" ile eklerseniz daha uygun olur. cemkara 10 yıl önce