HTML'e neden XHTML deniyor ?

ben önceden xhtml ile html'in ayrı birşey olduğunu düşünüyordum internette biraz araştırdım ama html demiyorlarda xhtml diyorlarmış bunun nedeni nedir.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu iki kavramın aralarında ne gibi farklılıklar olduğunu inceleyerek bunun nedenini anlayabilirsiniz. Bunun için daha önce paylaştığım kaynaktan faydalanabilirsiniz.

    http://uzmanim.net/soru/XHTML-HTML-arasindaki-farklar-nelerdir/845

    ergin ergin (2539)