HTML kayıt olma ekranı yapımı

Merhaba;

HTML'de üye girişi/kayıt olma ekranı yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

@alattin @yumuklusucurta :)

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle şunu belirteyim üye girişi/kayıt olma yapabilmek için php'de öğrenmelisin diğer türlü sadece ekranda form gözükür ama kayıt ya da giriş işlemi gerçekleşmez.Sorunun cevabına gelirsek aslında çok basit bunu html etiketleri ile yapabilirsin.Örnek vermek gerekirse

    ad-soyad için <input type="text">

    şifre için <input type="password">

    Gördüğün gibi input etiketini kullandık sadece type(tip)'ini değiştirdik birinde text diğerinde password yazıyor.Birde Gönder butonu yapmamız lazım onun içinde gene input etiketini kullanabiliriz örneğin;

    <input type="submit" value="Giriş Yap">

    Bu seferinde input  type'ı submit yaptık ve value kısmına Giriş Yap yazdık şimdi kodları çalıştırınca 2 tane text alanı ve bir buton gelecek ve butonun üstünde Giriş Yap yazacak.Hadi sana kolay gelsin.

    yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
    6 yıl önce cevaplandı

      HTML ile kayıt ekranını sadece tasarlayabilirsin.

      HTML aksiyon işlemlerini yapamaz. Yani kayıt formundan aldığın veriyi HTML ile işleyemez bir veritabanına kaydedemezsin. HTML sadece form oluşturmanı sağlar. Formdan gelen verileri işleyebilmen için asp.net, php, ruby gibi sunucu taraflı bir teknoloji bilmen ve kullanman gerekir.

      alattin alattin (16984)