HTML kodları ile dosya kaydı nasıl yapılır ?

HTML kullanarak kısa bir form oluşturup (ad-soyad-dosya seç-yükle butonu) kullanıcıların yükledikleri dosyaları belli bir klasörde toplamak istiyorum. Formu oluşturdum ancak yükledikleri dosyaları klasörde toplayamıyorum. Yükle butonuna nasıl bir aksiyon vermeliyim tek bir dosyada farklı kullanıcıların yükleyecekleri doyaları toplamak için ?

Teşekkürler.

kubratpc kubratpc (31)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kubra, istediğin şeyi sadece HTML ile yapamazsın. HTML sana sadece o yaptığın formu oluşturmana izin verir. Formdan gelecek olan verileri alıp bir dosyaya kaydetmek için ASP.NET gibi bir teknoloji kullanman lazım. Bir de verileri düz metin şeklinde klasörde saklamak mantıklı değil. Verileri bir veritabanında saklaman uygun olur.

    Ayrıca bu yapmaya çalıştığın uygulama bir web sunucuda çalışmalı. Sorunu biraz daha detaylandırırsan sana yön verebilirim.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

      Veritabanı bulunmayan sadece ortak alan işlevi gören bir arayüz aslında tasarladığım. Bu yüzden ötürüdür ki belirttiğiniz gibi veri kaydı yapamayacağım.  Teşekkürler cevabınız için hocam.

      kubratpc kubratpc (31)