html linklerdeki rel="nofollow" ifadesi nedir?

Html ile ilgili kodları incelerken sürekli link ifadelerinde

<a href="signin.php" rel="nofollow">sign in</a>

örneğinde olduğu gibi

rel="nofollow"

ifadeleri görüyorum. Bunun anlamı nedir?

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nofollow ifadesi google gibi arama motorlarına "bu linki takip etme" mesajı verir.

    Siteyi analiz eden arama motoru bu özellik ve değer çiftini gördüğünde o linki indekslemez.

    ergin ergin (2539)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Hangi durumlarda bunu kullanmalıyım? cemkara 10 yıl önce
    • bu özellik kullanılmazsa siteniz üzerinden backlink elde etmek isteyen spamcilerin saldırısana maruz kalabilirsiniz. ergin 10 yıl önce
    • tamam çok teşekkürler! cemkara 10 yıl önce