HTML sitedeki yazıları renklendirmek

Merhaba;

Örneğin sitede "toprak34" yazıyor ve ben bunu mavi, yeşil, sarı yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

@alattin :)

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    <font color="blue">toprak34</font>

    <font color="green>toprak34</font>

    <font color="yellow">toprak34</font>

    <font color="#660000">misty</font>

    böyleydi galiba :)

    misty misty (556)
    6 yıl önce cevaplandı

    HTML font etiketi artık kullanılmayan, kullanılmaması gereken bir etiket.  Bunun yerine HTML Style özniteliğini kullanabilirsin.HTML Style ile ilgili buradan bilgi alabilirsin: HTML style nedir. Yine style ile birlikte renk kodlarına ihtiyacın var. HTML renkler ile ilgili buradan bigi alabilirsin: HTML Renk kullanımı

    <p style="background-color:yellow"> Toprak 34 /sarı </p>
    <p style="background-color:blue"> Toprak 34 /mavi </p>
    <p style="background-color:red"> Toprak 34 /kırmızı </p>

    Buradaki <p> etiketi örnek ve paragraf için kullanılır.

    alattin alattin (16999)
    6 yıl önce cevaplandı

    • böyle uğraşacağına açsın bi css sayfası işini görür :D ses1842 6 yıl önce
    • adam css nedir bilse böyle bir soru sormaz @ses1842 :) alattin 6 yıl önce