HTML5 Contenteditable nedir? nasıl kullanılır?

HTML5 Contenteditable nedir?

HTML5 Contenteditable nasıl kullanılır?

ergin ergin (2539)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Contenteditable HTML5 ile gelen bir özniteliktir metinsel içerikli elementleri düzenleyebilme olanağı sağlayan bir etikettir.

    Contenteditable ile HTML'de p, div v.b metinsel değerler barındıran elementleri düzenlenebilir halde sunabilir ve ziyaretçiye bu gibi durumlarda kendisine ait olan içerikleri hızlı bir şekilde düzenlemesine imkan verebiliriz.

    Contenteditable Kullanımı

    Contenteditable özniteliğine true değeri vererek bu özelliği kullanabiliriz.

    <p contenteditable="true">Bu paragrafı düzenleyebilirsiniz.</p>

    ergin ergin (2539)