HTTP Error 502.5 - ANCM Out-Of-Process Startup Failure

Asp.net Core 2.2 uygulaması sunucuda  HTTP Error 502.5 - ANCM Out-Of-Process Startup Failure hatası veriyor. HTTP Error 502.5 - ANCM Out-Of-Process Startup Failure hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Benim senaryomda 2 durum söz konusuydu ve hataya bunlar sebep oluyordu. Sunucuya ftp ile dosyaları yollarken dosyalardan birinin gönderimi tamamlanmamıştı. Aynı zamanda SQLite kullanan projenin veri tabanı henüz sunucuya gönderilmemişti.

    FTP ile dosyay ıtekrardan sunucuya atmak ve Data klasörüne gerekli veritabanını upload etmek sorunu çözdü.

    Çözüm 2:  Yüklü olan Nuget paket sürümleri ile SDK sürümü farklı olabilir

    Yaptığım araştırmada yine bu hata bazı nuget paketlerinin sürümlerinin yüklü olan SDK'dan daha yüksek olması bu soruna sebep olabiliyormuş. Örneğin bazı nuget paketlerini 2.2 yüksettiniz fakat .net core 2.2 sdk yüklü değil. işte bu durumda da HTTP Error 502.5 - ANCM Out-Of-Process Startup Failure hatası alınabiliyormuş

    Çözüm 3:  Gerekli .NET Core 2.2 sürümü yüklü olmayabilir

    Eğer projeniz örneğin .NET Core 2.2 ile geliştirildi ve çalıştırmak istediğiniz sunucuda ya da geliştirme ortamında  .NET Core 2.2 yüklü değilse HTTP Error 502.5 - ANCM Out-Of-Process Startup Failure hatası alırsınız. Bu yüzden projenizin .net core sürümü ile sunucudaki .net core sürümünü kontrol etmelisiniz. Eksikse yüklemelisiniz. Buradan .Net Core ilgili sürümünü yükleyebilirsiniz: https://dotnet.microsoft.com/download/dotnet-core

    alattin alattin (16999)