HTTP Hatası 500.19 - Internal Server Error

Sayfayla ilgili yapılandırma verileri geçersiz olduğundan istenen sayfaya erişilemiyor.

Ayrıntılı Hata Bilgileri

ModülIIS Web Core

BildirimBilinmeyen

İşleyiciHenüz belirlenmedi

Hata Kodu0x80070003

Yapılandırma HatasıYapılandırma dosyası okunamıyor

Yapılandırma Dosyası\\?\C:\Users\fdeit005\Desktop\Yeni\web.config

İstenen URLhttp://localhost:80/

Fiziksel Yol

Oturum Açma YöntemiHenüz belirlenmedi

Oturum Açan KullanıcıHenüz belirlenmedi

wwwroot altında .aspx uzantılı bir dosyam var onu görüntülemek istiyorum, IIS kullanarak.

şöyle bir hata alıyorum. web.config dosyamın izinlerinde IIS_IUSRS yetkili. Sorun ne olabilir?

bysbys bysbys (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Web sitenizi

    C:\inetpub\wwwroot altında konumlandırın.

    IIS içerisinden de Web sitesi konumunu C:\inetpub\wwwroot olarak ayarlayın.

    Ayrıca C:\inetpub\wwwroot klasörüne IIS_IUSRS kullanıcısının erişim hakkı olduğundan emin olun.

     IIS_IUSRS  kullanıcısı C:\inetpub\wwwroot klasöründe erişim iznine en az okuma iznine sahip olmalıdır.

    C:\Users\fdeit005\Desktop\Yeni\web.config klasörüne bu kullanıcının erişimi olmadığı için  yetkilendirme sorunu yaşıyorsunuz.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler. Sorun çözüldü. bysbys 10 yıl önce