Https:// yazan sitelere girebiliyor başka sitelere giremiyorum

Geçen ay bilgisayarımı temizlerken galiba yanlış birşey sildim

internetim sorunsuz ve hızlı ancak https olmayan sitelere bağlanamıyor beyaz sayfada kalıyorum (ve sorun sadece kendi bilgisayarımda)

farklı tarayıcılardan denedim opera chrome moz. Gibi

tarayıcılarımı varsayılan ayarlara döndürdüm hepsini silip baştan kurdum

internetle alakalı herşeyi sıfırladım wifi şifrelerine kadar

combofix tarzı programlarla tarattım

başka modem denedim

farklı internetlere bağlandım

kullanıcı hesaplarından farklı oturum açmak gibi saçma yöntemler bile denedim ancak sorunu çözemiyorum

yardımcı olursanız sevinirim format en ama en son çarem

muratazman muratazman (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    DNS ayarlarını 208.67.220.220 ve 208.67.222.222 yap, özellikler diğer sekmesinden ekli diğer DNS leri kaldır.
    CMD açarak ipconfig /flushdns yaz siyah bir ekran gelip gidecek. Sonrasında dene bakalım olacak mı ?

    teknochemist teknochemist (76)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Hocam çok sağolasın gerçekten bilgisayarımı kırıcaktım ilk defa çözemediğim bir sorun oldu artık sorunumu yazıyım dedim tek cümleyle işi bitirdin helal olsun muratazman 7 yıl önce

    Vodafone finernet kullanıyorsan ADSL modemi kapatıp açmayı dene. Sorun devam ederse Vodafone destek hattını aramam gerekecek.

    alattin alattin (16984)
    7 yıl önce cevaplandı

      Birde kablo ile bağlanmayı dene. Eğer problem ortadan kalkarsa wifi adaptör sürücünü kaldırır ve yeni son sürüm sürücüyü yüklersin.

      Diğer çözüm yolları ise aşağıdaki gibi olabilir.

      Bilgisayarını temizlerken yanlış birşey ile alakalı olmaması lazım. Ama mademki onun öncesi herşey normail idi öyleyse PC'yi o normal günlere geri alabilirsin. Yani sistem geri yüklemesi yapabilirsin:

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

      Veya;

      Wi-Fi özellikleri arabiriminde "İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP /IPv4)" satırı işaretlimi bakılmalı ve eğer baş taraftaki kutu boş ise oraya bir "tik" koyulmalıdır.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Sorun çözüldü çok sağolun yardımcı olduğunuz için

        muratazman muratazman (3)