huawei hg253s bant genişliği sınırılaması yapılabiliyor mu?

Merhaba..

Evimde 2 adet bilgisayarım var ve 1 adet huawei hg253s turkcell süperonline fiber netim var.

Bir bilgisayarımın internetimin hızını daha az kullanmasını nasıl sağlayabilirim?

100 gb adil kullanım kotası ( akk ) var 2 gün içerisinde doluyor. Nasıl olduğunu anlamıyorum.

Modemin arayüzünde herhangi bir bant genişliği sınırmalası bulamadım belki de vardır.

Farklı fikir önerileriniz varsa dinlemeye açığım.

berk berk (224)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modeminde maalesef bant genişliği sınırlama özelliği bulunmuyor.Modem arayüzleri her modelde farklı olduğu için detaylı ayar isimlerini veremiyeceğim fakat üst seviye modellerde böyle bir ayar seçeneğinin olduğunu söyleyebilirim. Genelde üst segment cisco marka cihazlarda basit bir arayüzle bant genişliği ayarlamaları yapılabiliyor veya modem ile beraber gelen ek yazılımlar ile bant genişliği sınırlaması yapmak mümkün olabiliyor.

    Ancak Netlimiter programı ile interneti daha yavaş kullanmasını istediğin bilgisayara kurup hızını sınırlayabilirsin. Netlimiter programını indirmek için Netlimiter indir linkine tıklayabilirsin. Kullanması basit bir arayüzü var. İnternete daha yavaş bağlanmasını istediğin cihazda programı açıp ve açık olan uygulamaların kullanıdığı internet hızı değerlerini düşürebilirsin.

    brsozl brsozl (1961)