Huawei HG658 V2 Qos Ayarı

Huawei HG658 V2 modemde Qos ayarını nasıl yapabilirim. Qos ayarları kısmını göremedim yada ip önceliği verebiliceğim başka bir yol var mı ?

seniordiego seniordiego (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Genelde son kullanıcıların kullandığı bu tür modemlerde üst düzey bir hız kısıtlaması seçenekleri olmuyor.Çoğu modemde QoS modu oluyor ancak kullanıcılar bunu istediği gibi dizayn edemeyebiliyor.Bazı modemlerde öncelik verilebiliyor, bazılarında yüzdesel düşürmeler oluyor, bazılarında da direkt hız değeri olabiliyor.Örneğin benim geçenlerde paylaştığım W9970 Tp Link modeminde direkt hız değeri yazılabiliyordu.Aşağıdan ulaşabilirsiniz konuya.

    Tp Link W9970 Modem Hız sınırlaması yapmak

    Sizin modeminiz için kullanma klavuzuna bakılında modeminizde QoS ayarları yer alıyor.Ancak bazı internet servis sağlayıcıları modem üzerinde kendi dizayn ettiği yazılımlar ile modemdeki bazı ayarları kapatabiliyorlar.

    Kullanma klavuzuna buradan ulaşabilirsiniz (ingilizce)

    ismailsarp ismailsarp (6010)