Huawei telefon aldım fakat Google play yok

Yeni bir huawei telefon aldım fakat içerisinde Google play olmadığı için Instagram,Facebook,Whatsapp ve Youtube'yi indiremiyorum çünkü App galeri'de yok ayrıca google'de bulunan farklı farklı sitelere de güvenemiyorum bilgilerimi çalarlar diye. Instagram,Facebook,Whatsapp ve Youtube'yi resmi bir şekilde nasıl indire bilirim veya her hangi bir siteleri var mı bu uygulamaların indire bileceğim

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Huawei'nin Google ile sorunları yüzünen huawei'nin yeni cihazlarında Google Play store yok ve bu durum da kullanıcılara zorluklar yaşatıyor fakat bir çok sosyal medya aracı da kendi resmi siteleri üzerinden indirme linkleri paylaşmış bulunmaktadır.

    Peki hangi uygulamalar?

    Facebook ve Whatsapp bu iki uygulama kendi resmi siteleri üzerinden indirme linkleri paylaşmış bulunmaktadır ve ek olarak da yakında App galleryde de bu uygulamaları indirme linklerini göre bileceksiniz ama ne zaman gelecek bilmiyoruz.

    Facebook'u resmi şekilde indire bilmek için şu siteyi ziyaret edin ve oradan indirin.

    https://tr-tr.facebook.com/android

    Whatsapp'ı resmi şekilde indire bilmek için şu siteyi ziyaret edin ve oradan indirin.

    https://www.whatsapp.com/android/?lang=tr

    Peki youtube ve Instagram nerede?

    Youtube ve Instagram'ın resmi bir uygulaması bulunmamaktadır yani resmi sitesinden indirmeye sunulmamaktadır fakat bu uygulamalara Google üzerinden giriş yapa bilirsiniz en mantıklısı bu veya güvendiğiniz bir siteden indire bilirsiniz apk sını fakat bunu yapmaya gerek yok google üzerinden kendi sitesinden giriş yaparsanız daha güvenli buluyorum

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      https://google-play.tr.uptodown.com/android/download linke tıklayıp karşına yeşil buton içinde İndir yazan yere dokun bir kaç kez dokunman gerek İndir yazan yere telefonun üst tarafında belli olur indiğine dair inince telefonun Ayarlar kısmına dokun Güvenlik yazısını görünce dokun Bilinmeyen Kaynaklar kısmını aç sonra az önce inen google playa dokun yükle ye dokun biraz zaman alabilir kurulum işlemi bitince aç yazısını göreceksin dokun o yazıya daha sonra bu google play storeyi kullanmadan önce google hesabı isteyecektir telefonda google hesabı varsa sorun yok ve uygulamayı kullanabilirsin

      gorele28 gorele28 (387)