Huawei telefonlarda sistem uygulamaları nasıl güncellenir?

Huawei ve Honor telefonlarda sistem uygulamaları nasıl güncellenir?

EMUI sistem uygulamalarının yeni sürümlerini yüklemek için ne yapmalıyız?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Huawei telefonlarda sistem uygulamalarını AppGallery ile güncelleyebilirsiniz. Aslında Huawei bazı uygulamalarına Play Store'dan da güncelleme veriyor ama genel olarak sistem uygulamaları AppGallery üzerinden güncelleniyor.

    Huawei / Honor sistem uygulamaları nasıl güncellenir?

    Bu iş için AppGallery'den faydalanacağız. Normalde Huawei telefonlarda varsayılan olarak yüklü gelir ama sizde yoksa AppGallery'i yükleyerek işe başlayın.

    Nasıl yükleyeceğinizi buradaki çözümden öğrenebilirsiniz: AppGallery nedir? AppGallery ne işe yarar?

    Aşama 1: Ülke/bölgeyi Çin yapma

    Yaptığım denemeler sonucunda Huawei sistem uygulamalarına en iyi ülkeyi Çin yapınca güncelleme geldiğini keşfettim. Bu nedenle AppGallery'de ülkeyi Çin yapacağız.

    1. Adım: AppGallery'i açın ve sağ alt köşedeki "Ben" bölümüne tıklayın.

    2. Adım: Buradan Ayarlar'a tıklayın.

    appgallery ayarlar

    3. Adım: Ayarlarda "Ülke/bölge" göreceksiniz, buna tıklayın. Bir uyarı gelirse Tamam'ı seçin.

    appgallery ülke/bölge değiştirme

    4. Adım: Şimdi ülke seçme bölümü gelecek. Buradaki listeden Çin'i bulup seçin. Ülkeyi değiştirirken Huawei kimliğinizin şifresini girmeniz istenir, şifrenizi de girin ve işlemi onaylayın.

    appgallery çin yapma

    Birkaç saniye bekledikten sonra tekrar AppGallery anasayfasına yönlendirileceksiniz. Ülkemizi Çin yaptık. Şimdi (eğer gelmişse) sistem uygulamalarını yeni sürümlerine güncelleyebiliriz.

    Aşama 2: Sistem uygulamalarını güncelleme

    1. Adım: AppGallery'de alt kısımda Yönetici diye bir sekme var, ona tıklayın.

    2. Adım: Buradaki "Güncellemeler" bölümüne girin.

    3. Adım: Güncellemeler bölümünde yeni sürümü çıkan bütün uygulamaların güncellenmesi gerektiğini görebileceksiniz. Şimdi yapmanız gereken şey GÜNCELLE butonuna basmak ve güncellemelerin tamamlanmasını beklemek.

    Mesela benim telefonumda ülkeyi Çin yapınca 3 tane Huawei sistem uygulamasına güncelleme geldi ve bunları yükledim. Ülkenin Çin olmasından ötürü herhangi bir problem çıkmıyor bundan emin olabilirsiniz.

    appgallery uygulama güncelleme

    AppGallery Çince oldu nasıl düzeltirim?

    Normalde bu şekilde kullanmanızın zararı olmaz ama yukarıda anlattığım şekilde ülkenizi Almanya veya Karadağ olarak değiştirirseniz AppGallery tamamıyla Türkçe olacaktır.

    AppGallery uygulaması henüz Türkiye'de kullanıma açılmadığından dolayı ülke/bölge olarak Türkiye seçemiyoruz. Ama Almanya yapınca yine de tamamen Türkçe oluyor.

    omercik omercik (9418)