Hücre yayını kapatma nasıl yapılır? Hücre yayını nedir?

Hücre yayını nedir? Telefonda hücre yayını kapatma nasıl yapılır? Telefonumda Hücre yayınlarını kapatmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hücre yayını nedir?

    Hücre yayını (cell broadcast) belirli bir alandaki  cep telefonu kullanıcısına aynı anda mesaj göndermeyi sağlayan yöntemdir.

    Örneğin bir alışveriş merkesine girdiğinizde telefonunuza otomatik olarak ... AVM'ye hoşgeldiniz mesajı gönderilir. İşte bu Hücre yayınına örnektir. Hücre yayınında telefonunuza en fazla 1395 karakterlik mesaj yollanır.

    Son dönemde telefonlara gönderilen Evde Kal Türkiye mesajı yine hücre yayınına örnektir. Hücre yayını belirli bir alana gönderilir.   Bu alana giren herkes telefonda hücre yayını özelliği açıksa bu mesajı alır.
    Hücre yayını çoğu zaman hükümetler tarafından acil durum bildirilerini göndermek için kullanılır

    Hücre Yayını Nasıl Kapatılır?

    Hücre yayını telefonlarda farklı adlar ile gösterilebilir. En çok Acil Durum Uyarısı ayarları ile kapatılabilir.

    Telefonda Hücre yayını kapatmak için

    • Yöntem 1: Ayarlar >  Diğer > Hücre Yayını Ayarları > Acil Durum Bildirimini Kapat bölümünden
    • Yöntem 2: Ayarlar > Diğer > Hücre Yayını
    • Yöntem 3: Ayarlar > Bildirimler > Hükümet Uyarıları
    • Yöntem 4:   Uygulama ve Bildirimler > Gelişmiş > Acil Durum Uyarıları .

    Gibi farklı ayar menülerinden kapatılabilir. Hücre ayını kapatma adımları her telefonda farklılık gösterir. Ama genel olarak yukarıda bahsedildiği şekilde Hücre yayını kapatma gerçekleşir.

    murat murat (12492)