HulaToo Deals ve HulaToo Ads reklamları nasıl kaldırılır?

HulaToo nedir? HulaToo nasıl kaldırılır?

HulaToo bir tür reklam yazılımıdır. Potansiyel olarak istenmeyen yazılımlar (PUPs) sınıfına giren HulaToo, bilgisayarınıza ücretsiz program veya oyunlar ile yüklenir. HulaToo kaldırma adımları aşağıda anlatılmıştır.

HulaToo kaldırma adımlarını sırası ile ve atlamadan yapmanız tavsiye edilir. HulaToo virüs olarak da bazı anti-malware yazılımları tarafından tespit edilir. HulaToo virüsler gibi bilgisayarınıza zarar vermese de bilgisayarınızı yavaşlatır ve can sıkıcı reklamlar görüntüler.

HulaToo kaldırmaHulaToo silme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.

Bu çözümde HulaToo nedir? HulaToo nasıl kaldırılırHulaToo virüs mü? gibi sorulara cevap bulacaksınız.

cemphp cemphp (651)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hulatoo  Nedir?

    Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi internet tarayıcılarına kendini ekleyen bir tür eklentidir. SuperWeb LLC firması tarafından oluşturulan Hulatoo, kullanıcılara internet gezinme deneyimini artırmayı, kupon ve promosyonlar ile indirimli alışveriş yapmayı vaat eden bir tür istenmeyen reklam yazılımıdır (adware). Hulatoo Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından birine veya tümüne bulaşmış olabilir.

    Hulatoo gibi programlar istenmeyen yazılım grubuna girer. Hulatoo virüs olarak da pek çok anti-malware programı tarafından tespit edilir.

     Hulatoo gibi reklam yazılımları, tarayıcı ana sayfanızda size istemediğiniz reklamlar gösterir. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde ekranın sağında veya solunda reklam pencereleri görebilirsiniz. Hulatoo virüsler gibi kendini kopyalamaz ve başka bilgisayarlara bulaşmaya çalışmaz. Hulatoo virüsler gibi bilgisayarınıza zarar verme amacı da gütmez.  Reklamlar üzerinden programı oluşturanlara para kazandırır.

    Hulatoo reklamları genelde pop-up yani kendinden açılır pencereler ile karşınıza çıkar.

    Hulatoo reklam programı yüklediğiniz ücretsiz bir program veya oyun ile birlikte bilgisayarınıza kurulur.

    Örneğin siz Youtube Video Download gibi ücretsiz bir program indirdiğinizde ve bunun kurulumunu yaptığınızda farkında olmadan Hulatoo gibi reklam yazılımları da bilgisayarınıza kurulabilir. Bu sebepten bilgisayarınıza program yüklerken kurulum aşamalarını dikkatlice geçmeli ve gereksiz görünen programları yüklememelisiniz.

    Reklam yazılımları kurulum aşamalarında hep pozitif amaçlar vaat ederler. Bu vaatler genelde satın alınacak ürünlerde indirim üzerine kuruludur. Bu vaatlere kanmayın.

    Hulatoo reklam yazılımı sizin internet üzerindeki davranışlarınızı takip eder. Hangi sitelere giriyorsunuz, hangi ürünler ile ilgileniyorsunuz, hangi linklere tıklıyorsunuz gibi pek çok veriyi toplar.

    Hatta Google üzerinde yaptığınız aramaları bile kayıt altına alır. Bilgisayarınız ile ilgili IP bilginiz, tarayıcı türünüz, dil seçimleriniz gibi kişisel verilerinizi toplar.

    Bu verileri toplamaktaki amacı bu verileri pazarlama amaçları için satmaktır. HulaToo,

    HulaToo Deals veya HulaToo Ads adları altında iki farklı şekilde karşınıza çıkabilir.

    HulaToo reklamları, WebSpades, Browse Mark, LinkiDoo, Surftastic gibi diğer reklam yazılımları virüs, adware

    Yazılımlar ile birbirine çok benzer.

    HulaToo size açılır pencereler içinde  Amazon, Walmart, Best Buy, Ebay gibi sitelerin reklamlarını görüntüler.

    HulaToo virüs ?

    HulaToo teknik olara virüs değildir. Fakat bazı anti-malware programları HulaToo programını adware yani reklam yazılımı olarak tespit eder. Bazılarıda HulaToo reklam programını potansiyel istenmeyen program (PUPs) olarak tespit eder.

    HulaToo virüsler gibi sistemi bozmak gayesinde değildir. HulaToo virüsler gibi çoğalmaz başka bilgisayarlara bulaşmaz. Yine HulaToo virüsler gibi sistem dosyalarına bulaşmaz, onlara zarar vermez. Fakat HulaToo virüsler gibi bellekte aktif kalır ve sistem kaynaklarını tüketir. Bu da bilgisayarınızın yavaşlaması anlamına gelir.

    HulaToo Deals  reklamları nasıl kaldırılır?

    HulaToo kaldırma işleminde ilk adım HulaToo programının programlardan kaldırılmasıdır.

    Adım 1: HulaToo ile ilişkili programı tespit etme ve kaldırma

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda  HulaToo, HulaToo Ads, HulaToo Deals  programlarından biri varsa sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.

    • Bu programlardan biri yoksa sizde yüklü reklam yazılımı farklı olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları kaldırın.

    • Bu aşamada herhangi bir program tespit edemediyseniz, moralinizi bozmayın sonraki aşamaya geçin.  Aşağıda anlatılan programlardan birisi mutlaka sizde yüklü olan PUP yani potansiyel olarak istenmeyen yazılımı bulacak ve silecektir.Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    Adım 2: Adwcleaner ile HulaToo kaldırma

    Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  HulaToo kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      AdwCleaner  HulaToo  istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan HulaToo ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Adım 3: Emsisoft anti-malware  ile  HulaToo kaldırma

    Emsisoft Anti-Malware bir tür malware yani, virüs, trojan, backdoor, adware gibi zararlıları temizleme programıdır. Malware nedir? linkinden malware nedir daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

    Emsisoft Anti-Malware programını diğer anti-virüs programlarından farklı kılan sahip olduğu ikili tarama motorudur.  Bu tarama motorlarından biri Bitdefender diğeri ise Emsisoft’un kendi tarama ve tespit motorudur.

    Emsisoft Anti-Malware HulaToo reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

    Bu sayede oldukça başarılı virüs tespit etme ve güncel virüslere karşı hızlı tespit özelliklerine sahip.

    1. Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? adresinden EmsiSoft anti-malware indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınıza  EmsiSoft anti-malware ile tam tarama yapın.

    3. EmsiSoft anti-malware HulaToo ve diğer zararlıları kaldıracaktır.

    Adım 4: Malwarebytes anti-malware  ile HulaToo kaldırma

    Malwarebytes anti-malware , virüs, trojan, solucan, gibi malware denen zararlı, istenmeyen yazılımlara karşı kullanılan güçlü bir temizleme aracıdır.

    Malwarebytes Anti-Malware Free sürümü ücretsizdir. Çok geniş virüs, malware kütüphanesi vardır bu sebeple, derinlemesine temizlemede çok iyi sonuçlar verir. Malwarebytes Anti-Malware Free / Ücretsizsürümünün gerçek zamanlı koruması yoktur. Böylelikle başka bir antivirüs programı ile birlikte kullanılmasında bir sakınca yoktur.

     Malwarebytes Anti-Malware Free,  HulaToo reklam yazılımı gibi diğer zararlılarıda tespit etme ve silme yeteneğine sahiptir.

    1. Malwarebytes nedir? Malwarebytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes Anti-Malware ücretsiz sürümünü indirin ve kurun.

    2. Linkte anlatıldığı gibi Malwarebytes Anti-Malware  ile bilgisayarınıza tam tarama gerçekleştirin.

    3. Malwarebytes Anti-Malware  bilgisayarınızdaki virüs ve diğer adware gibi reklam yazılımlarını kaldıracaktır.

    HulaToo kaldırma işleminde bütün aşamalar tamamlandı. Bu işlemlerden sonra bilgisayarınız virüslerden temizlenecektir.

    cemphp cemphp (651)