Hypermill 2018 yükledim. Codemeter biye bir uygulama yüklendi. Virüs olabilir mi?

Herkese merhabalar. Ben Hypermill 2018 programını indirdim ancak yanında "codemeter" denen bir program daha indi. Bu programın satıldığı siteye baktım orda normal diyor. forumları okuduğum zaman virüs diyor. WİBU SYSTEMS AG nin lisanslı ürünü olduğu için kaspersky virüs olarak algılamadı. ancak arkadaşımının bilgisayarında defender virüs olarak algılamış. programı düzgünce kaldırdım ama hypermill çalışmadı. düzelttim biraz ancak yine tam verimlilikle çalışmıyor. sizce codemeter ı geri yüklemeli miyim? yabancı kaynakları da araştırdım pek bişey bulamadım.

sabancan sabancan (3)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    CodeMeter, wibu.com üzerindeki yazılım, virüs değil.

    Yazılım geliştiriciler geliştirdikleri yazılımların tersine mühendislik gini yöntemlerle cracklenmemesi için, CodeMeter uygulamasını  geliştirdikleri uygulamaya ekliyorlar.

    Yine lisanslama ile ilgili işlemler için CodeMeter kullanılabiliyor. CodeMeter güvenilir bir uygulama.  Görünen o ki Hypermill uygulaması da CodeMeter kullanıyor.

    Dolayısı ile CodeMeter kaldırıldığında HyperMill çalışmıyor.  Windows Defender yanlış teşhis etmiş olabilir.

    Elbette crackli Hypermill uygulaması ise virüs olma ihtimali de var.  virustotal.com adresinden CodeMeter uygulamasının ilgili exe dosyasını taratabilirsin.

    murat murat (12492)
    2 yıl önce cevaplandı

    • dosyayı tarattım virüs çıkmamıştı. Birdaha sıfırdan yükleyip deneyeceğim. çok teşekkürler sabancan 2 yıl önce