iastory.sys hatası alıyorum bilgisayar kendini kapatıyor çok sık olmasa da 1-2 günde bir oluyor

aldığım hata iastory.sys mavi bir ekran oluyor bilgisayarınız bir hatayla karşılaştı ''iastory.sys driver equal or not less'' tarzı bir şey diyor çözümünü aradım ama bulamadım yardımcı olur musunuz?

kullanici60432 kullanici60432 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bilgisayarın kendiliğiden kapanması çok ısınmasından kaynaklanabilir veya anakart hatasından

    mavi ekran hatası anakart sürücü kaynaklı olabilir çözümü

    anakart sürücüsü  bilgisayarınıza uygun olması gerekir intel kendi sitesinden uygun sürücüyü indirin https://downloadcenter.intel.com/search?keyword=Intel+Rapid+Storage+Technology+(Intel+RST)

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

       iastory.sys = Intel Matrix Storage Manager driver. Yani iastory.sys anakart ile ilgili bir sürücüye ait dosya. Mavi ekran hatasına sebep  iastory.sys dosyasının eski sürüm olması olabilir. @candan'ın da dediği gibi sürücüyü güncellemelisiniz.

      Ayrıca sistemin stabil çalışması için diğer tüm sürücüleri mutlaka güncelleyin. Ayrıca Windows güncelleştirmelerini mutlaka yapın.

      murat murat (12492)