İçinde kullanıcı adım ve parolam olan bir şantaj maili aldım ne yapabilirim?

Gmail adresime aşağıdaki gibi bir şantaj maili geldi. Mailde yazan Gmail adresi ve parola bana ait. Gerçekten bilgisayarıma biri sızmış olabilir mi? Ne yapmam gerekiyor?

.....@gmail.com e-posta adresinizden (benim şifrem)  şifrenizi tanıyor musunuz ? O andan itibaren tüm aktivitelerinizi, yazılı e-postalarınızı, arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla yaptığınız sohbetleri, ziyaret ettiğiniz siteleri vs. takip etmeye başladım. Kaydedilen ses ve video dahil olmak üzere toplanan tüm veriler, her şeyin kolayca yönetilebilmesi için bir sunucuya yüklenmiştir. Virüsümü silmeye çalışmayın, imzalarını sürekli günceller (sürücü tabanlı olduğu için) ve bu nedenle antivirüsünüz tarafından görünmez kalır. Yani, şimdiye kadar neden fark edilmediğimi anlamışsınızdır… Bilgilerinizi toplarken, yetişkinlere yönelik web sitelerinin de büyük bir hayranı olduğunuzu öğrendim. Müstehcen bir şekilde eğlenirken porno web sitelerini kontrol etmekten ve müstehcen videolar izlemekten gerçekten zevk alıyorsun. Tutkuyla mastürbasyon yaparken orgazma ulaştığınız birkaç müstehcen sahnenizi kaydettim ve bazı videoların montajını yaptım. Hala ciddi niyetimden şüphe ediyorsanız, videolarınızı arkadaşlarınız, akrabalarınız ve hatta meslektaşlarınızla paylaşmak için yalnızca birkaç fare tıklaması yeterlidir. Bu videoların halkın erişimine açılması da benim için sorun değil. Gerçekten inanıyorum, izlemeyi sevdiğiniz videoların ne kadar özel olduğunu anladığınızda bunun olmasını istemezsiniz, Polisi veya başka herhangi bir ekran servisini aramaya kalkışmayın. ayrıca, bunu silahşörlerinizle paylaşmayı gerçekten düşünmeyin. Bunu tespit ettiğimde (bu konuda şüphe duymayın, tüm sistemleriniz üzerinde tam kontrole sahip olduğumu göz önünde bulundurarak bunu acısız bir şekilde yapabilirim) – video kasetiniz hiç durmadan kamuya açık hale gelecek. Benim yerime araştırmaya kalkışma - bunun hiçbir anlamı yok. Tüm kripto para anlaşmaları her an isimsiz kalır. Zıvanaları önyargınızla yeniden yüklemeye çalışmayın veya onlardan kurtulun. Bu da anlamsız, çünkü tüm videolarınıza önceden uzaktaki garsonlardan erişilebiliyordu. Şu şekilde çözelim: Tek ihtiyacınız olan, hesabıma 1500 USD havale (transferiniz sırasındaki döviz kuruna göre bitcoin eşdeğeri) ve işlem başarılı olduktan sonra, tüm bu müstehcen şeyleri gecikmeden silmeye devam edeceğim. Daha sonra, daha önce hiç tanışmamış gibi davranabiliriz. Ayrıca, tüm zararlı yazılımların tüm cihazlarınızdan silineceğini garanti ederim. Emin olun, sözlerimi tutarım. Uzun bir süredir profilinizi ve trafiğinizi incelemek için çok çaba harcadığımı düşünürsek, bu düşük bir fiyatla oldukça adil bir anlaşma. Nasıl bitcoin alacağınızı ve göndereceğinizi bilmiyorsanız, https://www.moonpay.com/buy/btc https://buy.chainbits.com/ Aşağıda bitcoin cüzdanım var: 14GGV9yzs4AAnKLFFqVb zHJuB8aQkk Bu e-postayı açtıktan sonra size en fazla 24 saat verilir (kesin olarak 1 gün). Aşağıda deneme yapmamanız gereken davranışların listesi bulunmaktadır> E-postamı yanıtlamak için deneme yapma. (E-posta adresinizi size yazmak için kullanıyorum). Polisi veya başka bir güvenlik servisini aramaya kalkışmayın. Bunu öğrendiğimde (bu konuda şüphe duymayın, tüm sistemleriniz üzerinde tam kontrole sahip olduğumu göz önünde bulundurarak bunu acısız bir şekilde yapabilirim) – Tüm video, resimler, ses, bilgi vb. YouTube ve Facebook. Beni aramaya kalkışma - bunun hiçbir anlamı yok. Tüm kripto para anlaşmaları her zaman anonim kalır. Cihazınızı yeniden yüklemeyi denemeyin çünkü tüm videonuz, resimleriniz, sesiniz ve bilgileriniz benim uzak sunucumda mevcut. Ücretimi alır almaz tüm bilgileri, videoları, sesleri sunucumdan hemen sileceğimden emin olabilirsiniz. İnan bana, senin hayatını zorlaştırmaya devam etmem anlamsız. Bunu yapmak isteseydim, uzun zaman önce olurdu! Her şey adalet temelinde yürütülecek! Unutmadan… artık bu tür durumlara karışmamaya çalışın! Benden bir tavsiye – hesaplarınızın tüm şifrelerini düzenli olarak değiştirin.

Anonim Anonim (156)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu maili dikkate alma. Bu mailin aynısı binlerce insana gönderiliyor. Senin bilgisayarına sızılmış, bilgilerin çalınmış değil.

    Mailde yazanlar seni korkutmak ve senden para sızdırmak için.

    Maildeki parola ve gmail adresin başkaları tarafından nasıl biliniyor sorusuna cevap vereyim.

    Geçtiğimiz yıllarda pek çok site hack edildi ve veriler çalındı. Şuan için 674 web sitesi hack edili ve 12,576,062,746 hesap çalındı.

    Sen muhtemelen bu hack edilen sitelerden birine üyeydin. Bu yüzden parolan ve email adresin artık başkaları tarafından biliniyor. Yani aslında bilgiler senin bilgisayarından çalınmadı.

    Ne yapabilirsin?

    Şantaj mailindeki parolayı bir daha kullanma.  https://haveibeenpwned.com/ sitesine git ve hangi sitelerden verilerin çalınmış bak. Bu sitede gösterilen çalınan parolaları bir daha kullanma.

    Benzer bir mail benim çevremdeki bir kaç arkadaşıma da geldi. Hatta geçen yıl bana bunun ingilizce versiyonu geldi.

    Maalesef siteler üzerindeki veriler zaman zaman çalınabiliyor. Her siteye farklı parola kullanmak ya da Chrome gibi tarayıcıların önerdiği eşsiz parolaları kullanmak doğru yaklaşım olacaktır.

    alattin alattin (16984)
    10 ay önce cevaplandı