ICMP nin Ping İsteklerini Engellemek İstiyorum

Merhaba arkadaşlar ubuntu işletim sistemini kullanıyorum başlıkta belirttiğim gibi ağımın ICMP isteklerine yanıt vermesini istemiyorum bikaç yerde sordum ama tatmin edici ve eksik cevaplar aldım bende dedim bilse bilse uzmanim.net bilir ve bu başlığı açmayı uygun gördüm teşekkürler şimdiden.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    ICMP trafiğini engellemekten kasıt sanırım bilgisayarınızı Ping'e kapatmak istiyorsunuz. Ping istekleri gönderildiğinde bilgisayarınız yanıt versin istemiyorsunuz.

    Ubuntu işletim sisteminde Ping isteklerini engellemek için  önce şu komut ile  root ayrıcalıklarına erişin

    sudo su

    Daha sonra  şu komut ile ubuntu bilgisayarı pinge kapayın:

    echo  1  > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all

    veya alternatif olarak, iptables kullanabilirsiniz

    iptables  -I  INPUT  -i  ech0  -p   icmp  -s  0/0  -d  0/0   -j  DROP

    Ubuntu yükli bilgisayarı tekrar ping'e açmak için

    echo  0  > /proc/sys/net/ipv4/icmp_echo_ignore_all

    eğer iptables ile engellediyseniz

    iptables  -I  INPUT  -i  ech0  -p   icmp  -s  0/0  -d  0/0   -j  ACCEPT

    komutunu kullanın.

    Bunu kalıcı yapmak istiyorsanız /etc/sysctl.conf dosyasını düzenlemelisiniz. sysctl.conf dosyasında şunu yaparsanız

    net.ipv4.icmp_echo_ignore_all=1

    Ping ICMP paketlerini engellemiş olursunuz.

    murat murat (12492)