İcon Belleği Nasıl Sıfırlanır ?

 Uygulama Simgesi Yok Hatası Nasıl Giderilir ?

#  Simge Yok Hatası İçeren Uygulama Örneği :

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bazen kullandığımız uygulamaların simgesinin kaybolduğunu görürüz ; uygulama simgesi beyaz bir belge gibiymiş şeklinde görünür. Bu durumda " İcon Belleğini Sıfırlamamız " Gerekir..

    Fazla detaya girmeden ; bu çözüm paylaşımında uygulamaların orjinal simgesini nasıl geri getirileceğinden bahsedeceğim.

    İcon Belleği Nasıl Sıfırlanır ?

    İcon belleği birkaç komut yardımıyla sıfırlanır. Sırasıyla şu adımları takip edin ;

    Komut istemi yönetici olarak çalıştırılır.

    Sırasıyla aşağıdaki komutlar girilir.

    •  ie4uinit.exe -show
    • taskkill /IM explorer.exe /F
    • DEL /A /Q "%localappdata%\IconCache.db"
    • DEL /A /F /Q "%localappdata%\Microsoft\Windows\Explorer\iconcache*"
    • shutdown /r /f /t 00

    Her komuttan sonra Enter tuşuna basılır.

    Son komut girilip enter tuşuna basıldığında bilgisayar otomotik olarak yeniden başlatılır.

    Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra uygulamaların orjinal simgeleri geri gelecektir.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)