Idlebuddy nedir? Bu virüsten kurtulabilirim?

Idlebuddy nedir?

Idlebuddy amacı nedir?

Idlebuddy nasıl bulaşır?

Idlebuddy bilgisayarıma bulaştı ne yapmam gerek?

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Idlebuddy nedir?

    Idlebuddy, bilgisayarınıza bulaştığı zaman CPU kullanımını ve sisteminizi yorar ve sisteminize zarar verir ayrıca bilgilerinizi ve şifrelerinizide çalar.

    Idlebuddy amacı nedir?

    Hesap bilgilerinizi çalar, ekran kartınızı kripto para birimi için kullanırlar ve sisteminize zarar verirler. Bu virüs bulaştığı zaman bilgisayarınıza sisteminiz yavaş açılır ve uygulamalar yavaş açılır yani sisteminizi aşırı derecede yavaşlatır.

    Idlebuddy nasıl bulaşır?

    Genelde bilgisayarınıza reklamlar üzerinden bulaşır yani reklam yazılımları aracılığıyla sisteminize bulaşır fakat korsan yazılımlardan da sisteminize bulaşabiliyor.

    Bilgisayarıma Idlebuddy bulaşmadı fakat bilgisayarıma bulaşmaması için ne yapmam gerek?

    Eğer Windows defender dışında antivirüs programı kullanmıyorsanız bir antivirüs programı indirmenizde fayda var. Windows defender virüslere karşı koruma olarak iyi değil ve windows defender kullananların çoğunun bilgisayarına virüs bulaşıyor yani windows defender sizi virüslere karşı korumaz.

    Antivirüs programı olarak benim önerim:

    Idlebuddy bilgisayarıma bulaştı ne yapmam gerek?

    Eğer bilgisayarınıza bulaştıysa yapmanız gerekenler.

    1. İlk olarak denetim masasından IdleBuddy'i kaldırın. (Eğer denetim masasında varsa)
    2. Bilgisayarınıza Mallwarebytes, HitmanPro ve Norton Power Eraser'i indirin.
    3. Mallwarebytes'in kurulumunu yapın ve bilgisayarınızı güvenli modda başlatın.
    4. Bilgisayarınızı güvenli modda başlattıktan sonra gizli öğeleri aktif edin.
    5. Gizli öğeleri aktif ettikten sonra Mallwarebytes, Malwarebytes Anti-Rootkit, HitmanPro ve Norton Power Eraser ile bilgisayarınızı tarayın ve çıkan virüsleri temizleyin.

    Idlebuddy'i tamamen kaldırdıktan sonra kullanıcı hesap şifrelerinizi değiştirmenizde fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)