IDM "bu dosyayı indir" butonu çıkmıyor sorunu çözümü - 2019

Internet Download Manager bilgisayarımda yüklü, Chrome'da IDM Integration Module eklentisi de var ama ona rağmen "bu video dosyasını indir" yazısı çıkmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

IDM bu video dosyasını indir yazısı Chrome'da ve diğer tarayıcılarda çıkmıyor nasıl düzeltilir?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Internet Download Manager "bu dosyayı indir" butonunun çıkmama sorunu yaşıyorsanız, birkaç adımda sorunu çözmenize yardımcı olacağım.

    "Bu video dosyasını indir" butonu çıkmıyor nasıl düzeltilir?

    Bu yazıyı yazdığım günden 3 gün önce aynı sorunu yaşıyordum, hiçbir siteden video indiremediğimi fark ettim. Sonra sorunumu ufak bir güncelleme yaparak çözdüm. Aşağıdaki çözüm önerilerini uygulayabilirsiniz.

    Not: Yaşadığınız problem Chrome'da IDM Integration Module uzantısının hiç olmamasıysa, direkt 3. çözüme geçin.

    1. Çözüm: Internet Download Manager programını güncelleme

    Eğer IDM indirme butonu çıkmıyorsa, yapmanız gereken ilk şey Internet Download Manager programının kendisini güncellemektir. Güncellemek neden önemli? Çünkü bazen bilgisayarımızdaki Google Chrome, Firefox veya diğer tarayıcılarla IDM programı arasında uyumsuzluk sorunu yaşanabiliyor. Uyumsuzluk sorunu yaşandığı takdirde IDM yetkilileri bunu fark edip programa hemen güncellemeyle sorunu düzeltiyor.

    Dolayısıyla siz kullanıcı olarak IDM'nin yeni sürümünü bilgisayarınıza yüklemek zorundasınız.

    Internet Download Manager nasıl güncellenir?

    Eğer programı yasal kullanıyorsanız Yardım sekmesinden Güncellemeleri Denetle diyerek yeni sürümünü indirebilirsiniz.

    idm güncellemeleri denetle

    Küçük Bir Not: Örnek vermek gerekirse, Google Chrome'un 72. sürümü ile Internet Download Manager 6.32 Build 5 sürümü arasında bir uyumsuzluk sorunu vardı. Bu uyumsuzluk sorunu IDM'nin 6.32 Build 6 güncellemesiyle düzeltildi.

    Internet Download Manager'ı crackli kullanıyorsanız, yeni sürümünü Google'da aratıp bulmalısınız. Önemli olan yeni sürümünü bilgisayarınıza indirmek.

    2. Çözüm: Internet Download Manager'ı tamamen kaldırıp yeniden yüklemek

    İlk çözüm işinize yaramadıysa IDM'yi bilgisayarınızan tamamen kaldırıp yeniden yükleyin. Bunun sebebi, bazen bilgisayardaki antivirüs veya sistem bakımı programları tarayıcıları temizleyeyim derken IDM Integration Module uzantısına zarar veriyor. Bu sebepten ötürü yine "bu dosyayı indir" butonu çıkmayabiliyor. İşte o zaman Internet Download Manager'ı bilgisayardan kaldırıp yeniden yüklemek çok güzel bir çözüm.

    1. Denetim Masası'nı açıp Program kaldır bölümüne gelin. Buradan Internet Download Manager'ı bulup bilgisayarınızdan kaldırın.
    2. Kaldırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    3. Ardından bilgisayarınızdaki ProgramData, Program Dosyaları (x86), Program Files ve AppData klasörlerine tek tek bakıp Internet Download Manager'la alakalı bütün dosyaları kendiniz elle silin. Böylece çok daha derin bir kaldırma işlemi yapılmış olur.

    İpucu: Detaylı anlatım için bu linke tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz: IDM İndir Butonu Çıkmıyor Sorunu Çözümü | Videolu Anlatım

    Internet Download Manager'ı kaldırdıktan sonra bu siteden programı bilgisayarınıza tekrar indirebilirsiniz: http://www.internetdownloadmanager.com/

    Crack kullanıyorsanız Google'da aratarak yeni sürümü bulup indirmelisiniz.

    Bunu yaptığınız zaman programla beraber tarayıcı uzantıları tek tek bilgisayarınıza sıfırdan yüklenecektir.

    3. Çözüm: IDM Integration Module Chrome'a ekleme

    Eğer bu yazıyı okumanızın sebebi Google Chrome'da IDM uzantısının hiç olmamasıysa, direkt IDM uzantısını eklemeniz mümkün.

    1. IDM Integration Module indir linkine tıklayın.
    2. Chrome Web Mağazası'nda eklenti otomatikmen açılacak. Chrome'a ekle diyerek uzantıyı ekleyebilirsiniz.

    Ama şunu unutmayın ki, önemli olan uzantı değil Internet Download Manager programının kendisidir. Onu mutlaka güncellemeli, bilgisayarınızda en son sürümü olduğundan emin olmalısınız.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

      Her zamanki gibi sorunumuzu yine uzmanım.net sayesinde çözmüş olduk))
      Çok teşekkürler

      mmuxtar mmuxtar (1)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Yorumun için teşekkürler. Farklı bir problemin olursa her zaman buradayız :) omercik 5 yıl önce